Aizkraukles pagasts
atjaunina Aizkraukles pagasta estrādes solus

Aizkraukles pagasta estrādē, kura tehniskā stāvokļa dēļ vairākus gadus bija dīkstāvē, notiek atjaunošanas darbi – patlaban tur remontē solus, drīz tiks asfaltēts segums. Jau jūlijā un augustā brīvdabas estrādē iecerēti vērienīgi pasākumi, un, ja iedzīvotāji būs atsaucīgi un ieinteresēti, tas būs stimuls plānot tālāku šīs vietas attīstību.

Aizkraukles pagasta estrādē pasākumi nenotika jau vairākus gadus, jo tā bija nedrošā tehniskā stāvoklī. Jau iepriekš brīvdabas estrādes nosacītais skatuves paaugstinājums tika nojaukts, jo bija nolietojies. Aizkraukles pilsētā un pagastā nav savas brīvdabas estrādes, kur siltajā sezonā varētu rīkot pasākumus un apmeklētājiem būtu arī sēdvietas, taču iedzīvotāji izteikuši ierosinājumu šādas vietas izveidei, līdz ar to nolemts atjaunot Aizkraukles pagasta estrādi.

Aizkraukles pilsētas un pagasta pārvaldnieks Aigars Zīmelis stāsta, ka estrādes atjaunošanas darbi rit pilnā sparā ‒ jau demontētas solu vecās koka konstrukcijas un atjaunoti bojātie betona pamati, tagad top soliņu koka virsmas. Drīzumā paredzēts uzsākt asfaltēšanas darbus, patlaban vēl notiek cenu aptauja šo darbu veikšanai. Paredzēts asfaltēt visu estrādes teritoriju un laukumu skatītāju sēdvietu priekšā, kur savulaik bija skatuves paaugstinājums. “Skatuvi būvēt pagaidām nav plānots, jo tas prasītu lielus ieguldījumus,” skaidro Aigars Zīmelis. “Taču domājam, ka tā nav liela problēma, jo estrādē būs līdzena vieta pārvietojamās skatuves novietošanai. Turklāt solu izvietojums pietiekamā paaugstinājumā skatītājiem nodrošinās labu redzamību.”

Brīvdabas estrādes atjaunošanas darbus saviem spēkiem veic pašvaldības Saimnieciskās nodaļas un pagasta pakalpojumu centra darbinieki, darbus koordinē Aigars Zīmelis. Soliņu atjaunošanai kokmateriālus 1 828 eiro vērtībā ziedoja SIA “AKZ”, bet brīvdabas estrādes renovācijā lielākoties tiek ieguldīti pašvaldības līdzekļi.

Šovasar Aizkraukles pagasta estrādē vēl paredzēts ierīkot arī apgaismojumu.

Brīvdabas estrādes atjaunošanas darbus paredzēts pabeigt līdz vasaras vidum. Jau drīz atjaunotajā Aizkraukles pagasta estrādē gaidāmi pirmie vērienīgie pasākumi. 25. jūlijā pulksten 19.00 te būs vērojama muzikāla un pozitīva “Pannas” teātra komēdija “Gribu bērnu!” ar Zanes Daudziņas, Elīnas Vānes, Ģirta Ķestera un Alda Siliņa piedalīšanos. Savukārt 27. augustā pulksten 19.00 estrādē varēs baudīt komponista Ulda Marhilēviča un rakstnieces Māras Zālītes traģikomisku dziesmu spēli “Tobāgo!”. Ieejas biļetes abiem pasākumiem jau var iegādāties "Biļešu paradīze" tīmekļvietnē.

“Ļoti ceram uz skatītāju ieinteresētību un ikvienu novada iedzīvotāju jau jūlijā aicinām baudīt mākslu un novērtēt šo vietu Aizkraukles pagastā,” teic Aigars Zīmelis. “Iedzīvotāju atsaucība būs kā katalizators, vai iesākto turpināt un plānot brīvdabas estrādes tālāku attīstību. Ja cilvēkiem tā būs vajadzīga, esam gatavi ieguldīt darbu un līdzekļus estrādes atjaunošanā arī nākotnē.”