Jauniešiem Izglītība Kultūra
afiš Knkursam

Daugavas muzejs Salaspilī par godu teātra mecenāta Oto Hermaņa fon Fītinghofa 300. gadu jubilejai organizē jauniešu audio īsizrāžu konkursu “Stāsti manim, Daugaviņa”. Tajā iesniegtas 29 audio īsizrādes. Pirmajā kārtā komisija atlasīja 10 labākos darbus, to vidū ir arī Aizkraukles novada vidusskolas audzēkņu darbs, kurš konkursa otrajā kārtā tika publicēts Daugavas muzeja Youtube kanālā. Lai noskaidrotu konkursa uzvarētāju, līdz 28. maijam aicinām cilvēkus noklausīties un balsot par savu mīļāko audio īsizradi.

Barons Fītinghofs bija Rīgas pirmā pastāvīgā teātra izveidotājs, teātra biedrības dibinātājs, kā arī Doles muižas īpašnieks no 1756. līdz 1761. gadam.

Piedalīties viņam veltītajā konkursā tika aicināti izglītības iestāžu 7.– 12. klašu skolēni. Kopumā tika iesniegtas 29 audio īsizrādes. Pirmajā kārtā komisija atlasīja 10 labākos darbus, kuri konkursa otrajā kārtā tika publicēti Daugavas muzeja Youtube kanālā. Lai noskaidrotu konkursa uzvarētāju, līdz 28. maijam aicinām noklausīties un balsot par savu mīļāko audio īsizradi! Balsot iespējams spiežot ”patīk” zem audio īsizrādes video.

Uzvarētāji tiks noskaidroti līdz 31. maijam. Sadarbībā ar Ģertrūdes ielas teātri, konkursa pirmās vietas ieguvēji saņems biļetes uz audio sajūtu izrādi. Visu pirmo trīs vietu ieguvējiem būs iespēja piedalīties Roadgames orientēšanās spēlē “Salaspils” un pavadīt brīvdienu Daugavas muzejā: piedalīties piedzīvojumu spēlē “Laivas atslēga”, apmeklēt muzeja ekspozīcijas un parku, kā arī pavadīt dienu kādā no muzeja atpūtas vietām.

Konkursa mērķis ir veicināt sabiedrības dziļāku interesi par vēsturi un teātra mākslu, attīstīt jauniešu radošā darba iemaņas, padarīt jauniešu jaunradi pieejamu sabiedrībai un veicināt radošo darbu izstrādi formātos, ko iespējams radīt sociālās distancēšanās apstākļos un kuri ir pieejami attālināti.

Audio īsizrādes var klausīties šeit: https://www.youtube.com/playlist?list=PLtKRpCIoV01wfCvNRO-2MScuix3Pyr2Qt