Daugavas krastā atvērts veloparks
Foto: Kārlis Ieviņš

Vakar, 22. oktobrī, Aizkrauklē svinīgi atklāts jaunais veloparks. Tā atvēršanu īpaši nepacietīgi gaidīja jaunā paaudze, nu viņu rīcībā nodots vairāk nekā  9000 kvadrātmetru plašs laukums, kurā ar visu, kas ripo, varēs vizināties pa trasi un izpildīt trikus.

“Šo notikumu esam ļoti gaidījuši un godam nopelnījuši,” atklājot jauno veloparku, teic Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums. “Atceros, kā 2016. gadā Daugavpilī nofilmēju veloparku un video sociālajos tīklos. Aizkrauklieši ierosināja, ka šādu objektu vajag arī mūsu pilsētā. Nu pēc vairākiem gadiem mums ir savs, vēl mūsdienīgāks veloparks. Aizkraukles jaunā paaudze, kas alkst pēc asākām izjūtām, adrenalīna un sevis apliecināšanās, nu ir ieguvusi vietu, kur to varēs īstenot.”

Multifunkcionālais veloparks uzbūvēts Vecmaurēnos-1, laukumā pretī Aizkraukles novada vidusskolai. Aizkrauklieši jau novērtējuši, ka veloparkā ir ļoti skaisti. Objekts vizuāli veidots kā Daugavas gultne un pie trases ir norāde, ka Daugavas dziļākā vieta ir 47 metri, bet velotrases augstākā virsotne simboliski attēlo augstāko Daugavas punktu – Sirds jeb Mīlestības salu.

Veloparka būve uzsākta pagājušā gada vasarā, to būvēja SIA “We Build Parks”, kurai ir liela pieredze šādu objektu būvē visā pasaulē. Jaunā veloparka kopējā platība ir 9203 kvadrātmetri. Tajā ir asfaltēta velotrase jeb pamptreks, kurā var braukt arī tie, kuri nemāk vai nevēlas pildīt trikus, trase piemērota visu vecumu braucējiem. SIA “We Build Parkspārstāvis atklāšanas pasākumā bilda, ka nesen notikušajās sacensībās Mārupē, kur arī ir šāda trase, jaunākajam dalībniekam bija trīs, vecākajam – 55 gadi.

Savukārt asāku izjūtu cienītājiem jaunajā veloparkā uzbūvēts skeitparks.  Veloparka teritorija ir arī gājēju takas un soliņi.

Gan domes priekšsēdētājs, gan parka būvnieki atgādināja: visiem, kuri vizināsies jaunajā veloparkā, jāievēro drošība un jālieto ķiveres. SIA “We Build Parks” pārstāvis Artjoms Smirnovs, kurš vadīja atklāšanas pasākumu, klātesošajiem demonstrēja, kādas sekas var būt, ja veloparkā dodas bez ķiveres – lai to parādītu, pret asfaltu nometa meloni aizsargķiverē un bez tās.

Klātesošajiem tika dota iespēja arī nopelnīt aizsargķiveri, atbildot uz jautājumiem par jauno veloparku. Pie jaunas ķiveres tikt vēlējās daudzi, bet balvu savā īpašumā ieguva aizkrauklietis Evars Visockis, kuram ir 12 gadu.

Jaunā veloparka atklāšanā piedalījās un par jautru noskaņu gādāja hip-hop dejotāji no Aizkraukles. Tāpat todien Aizkrauklē viesojās arī mobilā darbnīca “Bērnam droša māja”, kurā ikviens varēja uzzināt, kā iekārtot bērnam drošu mājokli. 

Šajā dienā paldies tika teikts tiem cilvēkiem, ar kuru palīdzību jaunais veloparks tapa – būvniekiem, būvuzraugam Rolandam Šteinbergam, Aizkraukles novada pašvaldības Attīstības nodaļai un šī projekta aizsācējai Inesei Skudrai un projekta vadītājai Valērijai Noreikai.

Multifunkcionālā veloparka būvei līdzekļi piešķirti no Eiropas Reģionāla attīstības fonda (ERAF) administrētās Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020. gadam “Unikālu ģeoloģisko un ģeomorfoloģisko dabas vērtību izmantošana zaļā izzinošā tūrisma attīstībā” projektu līdzekļiem (LLI-483, GEOTOUR). Aizkraukles pašvaldībai piešķirtais finansējums ir 165 913,42 eiro, no kuriem ERAF finansējums ir 141 026,40 eiro, savukārt pašvaldības līdzfinansējums – 24 887,02 eiro. Savukārt abu valstu projekta kopējais finansējums ir 649 972,15 eiro (tajā skaitā ERAF finansējums – 552 476,31 eiro).

LAT_LIT_INTERREG_LOGO
Veloparka atklāšana Aizkrauklē