Aizkraukle
taka

Daugavas krastā aiz jaunā veloparka Aizkrauklē atsākti atpūtas vietas izveides darbi. Jau vasaras vidū šo atpūtas zonu, kurā varēs gan braukt ar velosipēdu un skrituļslidām, gan mierīgi pastaigāties vai atpūsties, reizē baudot skaisto dabu, plānots nodot iedzīvotāju rīcībā.

Jau aizpagājušajā gadā uzsākta projekta “Daugavas pastaigu un izziņas takas izbūve un atjaunošana” īstenošana, aiz jaunā veloparka sākot ierīkot aktīvās atpūtas un relaksācijas zonu. Ziemas periodā darbi nenotika, šopavasar tie atkal atsākti. Patlaban šajā teritorijā notiek celiņa asfalta pamatnes sagatavošanas un bruģēšanas darbi.

Darbu veic SIA “Buildimpeks”. Kopējās projekta izmaksas ir 392 718,70 eiro. Pagājušājā gadā tam tērēts Valsts kases aizdevums prioritārajam investīciju projektam, šajā gadā nauda atvēlēta no pašvaldības budžeta.

Projekta vadītāja Valērija Noreika stāsta, ka jaunizveidotais infrastruktūras objekts apvienos aktīvās atpūtas un pastaigu takas, kurā labi jutīsies gan mazie, gan lielie apmeklētāji. Laukumā starp veloparku un Daugavas krastu tiek veidots 400 metru garš asfaltēts lokveida aplis, kas būs savienots ar velotrasi. Pa asfaltēto loku varēs braukt ar velosipēdiem, skrituļslidām un rollerslēpēm, bet apkārt lokam vēl būs bruģētas taciņas, pa kurām varēs pastaigāties kājāmgājēji, māmiņas ar ratiņiem.

Šī teritorija vēl tiks papildināta ar mazajām arhitektūras formām, tiks novietoti soli un atkritumu tvertnes, kā arī teritoriju paredzēts apzaļumot. Laukumā tiks ierīkotas arī divas videonovērošanas kameras: viena no tām būs vērsta uz skeitparka daļu, otra – uz jauno taku. Kameras ir ar labu izšķirtspēju, un to ierīkošana ļauj cerēt, ka laukumā nenotiks demolēšana.

Valērija Noreika teic, ka darbus plānots pabeigt līdz vasaras vidum, lai iedzīvotāji vēl šogad varētu izbaudīt pievilcīgo infrastruktūru. Savukārt ziemā šajā laukumā, tāpat kā iepriekš, tiks izveidota arī izgaismota trase slēpošanai.

Projekta vadītāja piebilst, ka plānoti arī tālāki Daugavas krastmalas sakārtošanas darbi, jau tiek gatavoti tehniskie projekti, lai varētu izbūvēt labiekārtotu un izgaismotu gājēju taku uz Aizkraukles novada vidusskolas pusi un tiltu pār graviņu, taču šīs ieceres īstenošanai jāpiesaista līdzekļi, lai to nākotnē varētu paveikt.