Aizkraukle Pļaviņas Veselība
ziedo asinis

Valsts asinsdonoru centrs (VADC) informē, ka donoru diena 24. aprīlī no pulksten 10.00 lūdz 13.00 būs Aizkraukles kultūras centrā Spīdolas ielā 2, bet 27. aprīlī no pulksten 10.00 līdz 13.00 asinis varēs ziedot Pļaviņu kultūras centrā Daugavas ielā 49.

Lai ziedotu asinis, līdzi ņem derīgu pasi, eID karti vai jebkuru citu personas apliecinošu dokumentu, kas satur sekojošu informāciju: personas kodu, vārdu, uzvārdu, foto un bankas konta numuru.

Ja jau zini savu asins grupu, pirms pieteikšanās un došanās uz asins ziedošanas vietu, sadaļā  “Asins krājums” noskaidro, vai Tavas asins grupas asinis šobrīd ir nepietiekamā daudzumā.

Katru reizi donors ziedo 450 ml (vēl papildu apmēram 30 ml asins paraugiem – izmeklēšanai). Veselam cilvēkam šāds asins zudums nav kaitīgs. Asinis noņem tikai no elkoņa locītavas vēnas.

Pirms procedūras donoram pārbauda abu elkoņu locītavu vēnas, jo donori, kuriem ir svaigi dūrieni vēnā vai citi ādas bojājumi vēnas punkcijas vietā, nedrīkst ziedot asinis. Asins ziedošanas procedūra ilgst apmēram 10 minūtes.

Asins ziedotājiem nepieciešamie kritēriji VADC mājaslapā: https://www.vadc.lv/donoriem/vai-vari-ziedot

Šaubu gadījumā par veselības stāvokļa atbilstību var konsultēties un jautājumus uzdot VADC medicīnas personālam, zvanot uz VADC bezmaksas tālruni +371 80000003 (darba dienās no pulksten 8.30 līdz 17), vai sazināties ar VADC sociālo tīklu kontos, mājaslapas jautājumu sadaļā.