Aiviekstes pagasts Pļaviņas Sports
drosmes skrējiena medaļas un dalībnieces

Drosmes skrējiena, kas dažādu sagatavotības līmeņu dalībniekus aicina pārbaudīt savas fiziskās un mentālās spējas kādā no divām šķēršļu trasēm, posms norisinājās Pļaviņās kompleksā “Mežezers”. Tajā pulcējās 231 dalībnieks.

Dalībnieku vidū bija arī 10 dalībnieki no Lietuvas, kuri jau vairākus gadus piedalās dažādos posmos.

Kā ik gadu, dalībnieki pievarēja divu līmeņu distances – 7 un 14 km garas. 7 km distancē piedalījās 122 individuālie skrējējie un 14 komandas, garākajā 14 km distancē piedalījās 33 individuālie skrējēji un 4 komandas. Drosmes skrējiena Pļaviņu posma jaunākais dalībnieks bija 11 gadus jauns, vecākaijam skrējējam bija 67 gadi.

Dalībniekiem bija jāpārvar 27 veidoti šķēršļi un fiziski grūti uzdevumi. Dažiem dalībniekiem nācās pārvarēt savas bailes no augstuma, ūdens, šaurām un tumšām vietām. 

Aizvadītā posma laikapstākļi lutināja gan dalībniekus, gan organizatorus, jo bija silts un patīkams laiks. Kā min paši Pļaviņu posma skrējēji, šis posms ir bijis līdz šim grūtāk pievaramais, jo notika kalnainā vidē un dažubrīd šķitis , ka 3 km attālums liekas kā 16 km garš posms.

Drosmes skrējiena Pļaviņu posma reultātus var apskatīt šeit: DROSMES SKRĒJIENS | REZULTĀTI.

Drosmes skrējiens pulcē dažādu sagatavotības līmeņu dalībniekus. Daži ar šķēršļu skrējienu pārvarēšanu nodarbojas profesionāli gadiem un piesakās lielākajai daļai skrējiena posmu visā Latvijā, daži sporto un pārbauda savas fisiskās spējas un sagatavotību šķēršļu skrējienā, bet citiem tas ir vienkārši nebijis piedzīvojums vai jautri pavadīts laiks kopā ar draugiem, kolēģiem vai ģimeni. Distance ietver dažādu grūtību pārvarēšanu, piemērtam, koka barjeru sienas, virvju tīklus, dzeloņstieples, auto riepas, ledaina ūdens baseinu. Atkarībā no norises vietas distancē var būt iekļauti arī  grāvji, dubļu bedres, ūdens tilpnes un citi dabas veidoti šķēršļi.

Drosmes skrējiens kā sporta pasākums norisinās jau no 2016. gada, ikreiz pulcējot gan jaunus, gan vecus, gan profesionālus sportistus, gan sporta entuziastus, radot pozitīvu un emocijām bagātu sporta atmosfēru.

2022. gada sezonā Drosmes skrējiens notiek piecos posmos, trīs no tiem jau notikuši Ogrē, Jēkabpilī un Pļaviņās, bet 20. augustā viens posms plānots Rīgā, Biķernieku trasē un 17. septembrī Liepājā, kur notiks pludmales posms Zirgu salā.

Aktuālajai informācijai var sekot sociālajos kontos un Drosmes skrējiena mājaslapā www.drosmesskrejiens.lv.

Drosmes skrējiens Pļaviņās