sēlijas tūrisma rtirgus

Šogad Sēlijas tūrisma sezona tiks atklāta Ērberģes muižā, kur 11. maijā notiks jau piektais Sēlijas tūrisma tirgus. Līdztekus tirgum un tūrisma pakalpojumu sniedzēju piedāvājumiem norisināsies autofotoorientēšanās sacensības, būs Sēlijas kopienu sarunu studija un vakara zaļumballe.

Pirmo reizi Sēlijas tūrisma tirgus sāksies ar autofotoorientēšanās sacensībām, kurās dalībnieki varēs iepazīt Sēlijas rietumus. Sekojot kartei, braucējiem piecu stundu laikā būs jāatrod objekti un jāuzņem fotogrāfijas Ērberģes, Zalves un Neretas apkārtnē. Sacensību rezultāti tiks paziņoti tirgus laikā.

No pulksten 15.00 Ērberģes muižas parkā norisināsies Sēlijas tūrisma tirgus, kurā savas preces un pakalpojumus piedāvās dalībnieki no visas Sēlijas vēsturiskās zemes. Estrādē apmeklētājus priecēs pašdarbības kolektīvu priekšnesumi, muzicēs kapela “Karikste”, bet pasākumu vadīs Ērberģes muižas gidu grupa.

Kā ierasts, tiešraidē no tirgus norises vietas tiks pārraidīta nevalstisko organizāciju un kopienu studijas saruna, ko vadīs kopienu sadarbības tīkls “Sēlijas salas”. Tāpat būs iespējams iepazīt Ērberģes muižas vēsturi gida pavadībā un mieloties no muižas zupas katla. Bet tirgus šogad noslēgsies ar zaļumballi.

11. maijā Ērberģes muižas parkā no pulksten 10.00 līdz 24.00

  • No pulksten 10.00 līdz 15.00 ‒ autofotoorientēšanās pa Sēlijas rietumiem.
  • No pulksten 15.00 līdz 19.00 ‒ V Sēlijas tūrisma tirgus.
  • No pulksten 15.00 līdz 19.00 ‒ Sēlijas amatiermākslas kolektīvu priekšnesumi.
  • No pulksten 16.00 līdz 18.00 ‒ nevalstisko organizāciju un kopienu sarunu studija.
  • Pulksten 16.00 un 18.00 ‒ ekskursijas ar gidu Ērberģes muižā.
  • No pulksten 19.00 līdz 20.00 ‒ kapelas “Karikste” priekšnesumi.
  • No pulksten 20.00 līdz 24.00 ‒ zaļumballe (balles mūziķi tiks izziņoti, tuvojoties tirgus datumam).

Dienu pirms tirgus, 10. maijā, no pulksten 10.00 tiešraidē tiks pārraidīta Sēlijas tūrisma konference, ko varēs vērot “Sēlijas salu” Facebook un YouTube kontā. Tajā būs iespēja uzzināt gan Sēlijas pašvaldību aktualitātes tūrisma jomā, gan dzirdēt tūrisma uzņēmēju pieredzes stāstus. Detalizēta programma tiks izziņota, tuvojoties konferencei.

Tirgum pieteikties aicināti mājražotāji, zemnieki, amatnieki, pārtikas ražotāji, kā arī tūrisma pakalpojumu sniedzēji un kopienas, kas vēlas reklamēt savu objektu vai kopienu tūrisma galamērķi. Tirgotāju reģistrācija elektroniski vai pa tālruni +371 26156535.

Piekto Sēlijas tūrisma tirgu rīko kopienu sadarbības tīkls “Sēlijas salas”, Mazzalves Saieta nams, Mazzalves tūrisma informācijas punkts un Neretas apvienības pārvalde sadarbībā ar Sēlijas kopienām. Tirgus norisi finansiāli atbalsta Aizkraukles novada pašvaldība un Kultūras ministrija ar Zemgales NVO centra iniciatīvas atbalstu.