Iršu pagasts Kultūra
pasākuma vadītājas un organizators

15. maijā Iršos notika Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “Ģimenei draudzīga pašvaldība” konkursa “Ģimenei draudzīgas vides veidošana” biedrības “Irsis” projekta “Par stiprām ģimenēm Iršos” pirmais pasākums, veltīts Starptautiskajai ģimenes dienai.

Pasākums sākās ar “Bezgalīgo sajūtu stāstu” māksliniecēm, viena no viņām ir Daiga Igaune, kuras dzimtā puse ir Irši. Dāmas rādīja interaktīvu izrādi “Sajūtu stāsts”, ļaujot lieliem un maziem skatītājiem izbaudīt un sajust bezgalīgi zaļā burvību un dabas pieskārienu. Pēc izrādes viņas apmeklētājus aicināja darboties radošajās darbnīcās un citās aktivitātēs. Viena no tām bija galvas rotu gatavošana, izmantojot audumu un dabas materiālus.

izrāde
“Bezgalīgo sajūtu stāstu” mākslinieces rādīja interaktīvu izrādi “Sajūtu stāsts”, ļaujot lieliem un maziem skatītājiem izbaudīt un sajust bezgalīgi zaļā burvību un dabas pieskārienu.

Vēlāk visiem bija iespēja iestādīt savu ģimenes laimes koku, izvēloties ozolu, pūpolu, apelsīnkoku, citronkoku vai naudas koku stādus. Lai katrā mājā labi aug un kuplo laimes koks!

Pēc lielās darbošanās bija pienācis laiks gardam mielastam. Ģimenes neslēpa prieku par kopā būšanu, kā arī izmantoja šo mirkli, lai taptu ģimenes foto ar piedāvātajiem skatuves rekvizītiem.

Šīs dienas piedāvājumā bija arī jauns koka objekts – spēle dabā “Latvijas karte”, kura ierīkota Iršu pagasta centrā. Interesenti sev vēlamā laikā var izzināt šo spēli kopā ar ģimeni vai draugiem. Gana aizraujoši, gan mazliet ģeogrāfija jāzina, dažiem atklājums: Dienvidkurzemes novads un Augšdaugavas novads.

Pēcpusdienā apmeklētājus aicinājām uz mācību nodarbību “Iršu vēstures izpēte” kopā ar vēsturnieci Gunu Ševkinu. Lasot vēsturiskās kartes un ar bērniem iezīmējot 18. gadsimta kartēs mūsdienu ceļus, varējām doties ekspedīcijā, galvenokārt izpētot Bulandu pilskalnu un Iršu muižas kompleksu. Nodarbības laikā iemācījāmies saprast vēsturiskās kartes un to dažādību, kā arī nokopēt “ar aci” pilnīgi neatpazīstamas, sarūsējušas monētas, ļaujot saprast monētas izcelsmi. Lai arī lietutiņš ik pa brīdim uzlija, tas nemazināja interesi turpināt ceļu un iepazīt nezināmo.

Pasākumu apmeklēja vairāk nekā 120 apmeklētāju.

Paldies visiem, kuri apmeklēja šo pasākumu, arī tiem, kuri aktīvi darbojās, lai šī ideja tiktu īstenota! Paldies visiem brīvprātīgā darba veicējiem!

Projektu “Par stiprām ģimenēm Iršos” finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.