Sabiedrība
cilvēki apskaujas

Jaunjelgavas kultūras centrā 15. septembrī notika konkursa “Sēlijas laiks Ziedonim” otrā cildināšanas ceremonija “Laiks Sēlijai uzplaukt”, kurā tika godināti konkursa uzvarētāji.

Skaistā tradīcija cildināt cilvēkus Latvijā, piešķirot apbalvojumu “Laiks Ziedonim”, sākta 2014. gadā, lai iedvesmotu, novērtētu un cildinātu jaunradi, kā arī dzejniekam Imantam Ziedonim svarīgās vērtības – izcilību, degsmi, sūtību, stāju, veiksmi un savpatību, kas ik gadu tiek meklētas pretendentu personībās. Piecas reizes apbalvojums tika pasniegts Zemgalē, jau otro reizi šis gods ticis Sēlijai.

Pirmā “Sēlijas laiks Ziedonim” cildināšanas ceremonija notika Jēkabpils novada Zasā, šogad konkursu organizēja Aizkraukles novada Kultūras pārvalde, Aizkraukles novads un Jaunjelgavas kultūras centrs sadarbībā ar Imanta Ziedoņa fondu “Viegli”.

Šogad konkursa devīze bija “Laiks Sēlijai uzplaukt!”, konkursa mērķis – apzināt un godināt personības no vēsturiskā Sēlijas novada – cilvēkus, kas dzīvo mīlestībā pret savu zemi, darbu un apkārtējiem, atbilst konkursa vērtībām, iedvesmo citus, mudinot līdzdarboties un sekot viņu idejām.

Nominācijā “Sēlijas bize” balvu ieguva Ingrīda Degtjarova no Kaldabruņas.

Šajā nominācijā par dzīvi mākslā apbalvojums tiek pasniegts cilvēkam, kas aizrautīgi darbojas kādā no mākslas jomām, iesaistot un iedvesmojot citus. Pieteicēja Ieva Jātniece par Ingrīdu teic tā: “Dzīve mākslā ir Ingrīdas otrā dzīve. Ingrīdas stikla rotas nav sakausēti krāsaini stikla gabaliņi, tās ir mazas gleznas ar krāsu plūdumiem, kompozīciju un dziļuma efektu.”

Nominācijā “Sēlijas taureņu uzbrukums” balva pasniegta Benitai Štrausai no Bebrenes pagasta Dvietes.

Šajā nominācijā apbalvojums tiek pasniegts cilvēkam, kas aktīvi nodarbojas ar pētniecību, zinātni vai aktīvu darbību izglītības jomā. Par Benitu pieteikumā Daina Alužāne raksta: “Zināšanu un gara dziļums, stājas un darbu cēlums, domu un nolūku tīrība – to sajūt ikviens, kas Benitu satiek Dvietes palienē vai citur Bebrenes pagastā. Kā sudraba niedre viņa aug savā Putnu salā, uzmanot un sajūtot visu, kas šai vietai vajadzīgs.”

Nominācijā “Sēlijas zemi es mācos” balvu saņēma Ilze Stabulniece no Kaplavas pagasta.

Tautsaimniecības nominācijā ar apbalvojumu godina cilvēku, kurš saimnieko videi draudzīgi, attīsta tradicionālu vai inovatīvu biznesu un izkopj vidi un Latvijas ainavu. Par Ilzi pieteikumā Daina Alužāne teic tā: “Ilzes Stabulnieces saimniecība “Klajumi” ir dzīvesziņas, tradīciju un dabas, dzimtenes un savas zemes mīlestības skola. Bērni, kas aug šajā ģimenē, būs gan saimnieki, gan īsteni dzimtās vietas patrioti, kuri spēs un vēlēsies turpināt savas dzimtas darbu, kopt savu zemi un nest tās labo slavu pasaulē”.

Nominācijā bērniem un jauniešiem “Sēlijas rabarbers” balvu ieguva Dāvids Borovskis no Zasas pagasta.

Šajā nominācijā apbalvojums tiek pasniegts jaunietim vecumā līdz 25 gadiem, kura dzīvē un darbībā izpaužas visas apbalvojuma vērtības. Par Dāvidu Anda Svarāne pieteikumā raksta: “Ātrs, atklāts, godīgs un ļoti dedzīgs. Viņam piemīt pirmatnīgs lauku bērna naivums, nebaidās no smaga lauku darba. Acis mirdz, jo prot ieraudzīt daudz brīnumu!”

Novadpētniecības nominācijā “Sēlijas kedas” balvu saņēma Jānis Dzimtais no Viesītes.

Nominācijā apbalvojums tiek pasniegts cilvēkam ar nerimstošu meklētāja jeb pētnieka garu par aizrautīgu un radošu darbu lokālu teritoriju un to kultūras tradīciju izpētē un attīstībā, tādējādi veicinot latviskumu un iesakņotību. Par Jāni pieteikumā Santa Šmite raksta: “Savrupnieks, savā ceļā atradis īstos cilvēkus, kas palīdz izdarīt vairāk. Daudz dara ar tūlītēju darba rezultātu. Draugiem – viesmīlīgs un atsaucīgs, daudz runā, maz lieka.”

Visi laureāti saņēma biedrības “Ūdenszīmes” veidotās balvas.

Sandra Smona

Direktore
sandra.smona [at] aizkraukle.lv