Aizkraukle Kultūra Uzņēmējdarbība
godina uzņēmējus
Uzņēmuma “Virši A” loģistikas vadītājam Jānim Ielejam balvu pasniedz Arturs Toms Plešs un Leons Līdums. Foto: Kārlis Ieviņš

Pārņemot labās tradīcijas, jaunajā un apvienotajā Aizkraukles novadā notika pirmās Uzņēmēju dienas – dažādos interesantos atbalsta pasākumos varēja piedalīties vietējie uzņēmēji, kā arī svinīgā gaisotnē balvas “Gada uzņēmējs Aizkraukles novadā 2021” saņēma tie uzņēmēji, kuriem pašvaldība šoreiz gribēja izteikt īpašu pateicību.

Atklājot pasākumu, klātesošos uzrunāja Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums. Pasākumā piedalījās un apsveikuma vārdus uzņēmējiem teica arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs.

Ir nozīmīgi pateikt paldies par paveikto, tas dod spēku virzīties tālāk un apliecinājumu tam, ka tavs darbs ir svarīgs. Aizkraukles novada pašvaldība šajā vakarā īpašu paldies teica 12 uzņēmējiem.

Nominācijā “Lielākais nodokļu maksātājs” balvu saņēma “Virši A” Aizkrauklē – lielākais pašmāju degvielas tirgotājs ar 27 gadu pieredzi Latvijas degvielas tirdzniecības nozarē. Šobrīd uzņēmuma tīklā ir 66 spēka stacijas, tajās strādā vairāk nekā 640 darbinieku.

“Liels darba devējs Aizkraukles novadā” balvu saņēma SIA “Jeld Wen Latvija” Aizkrauklē. Aizkrauklē darbojas divas šī uzņēmuma ražotnes – durvju un kokšķiedras plātņu rūpnīca. Uzņēmums nodarbina apmēram 425 darbiniekus, un daudzi no tiem ar lielu atdevi ilgus gadu strādā uzņēmumā. Balvu pasākumā saņēma SIA “Jeld Wen Latvija” rūpnīcas vadītājs Aizkrauklē Juris Strazdiņš.

Nominācijā “Eksportētājs Aizkraukles novadā” balvu saņēma SIA “Liellopu izsoļu nams” Mazzalves pagastā. Vienīgā izsoļu nama Baltijā rīkotajās izsolēs katru mēnesi piedāvā vairāk nekā 2000 Latvijā audzētus gaļas šķirņu jaunlopus, un uzņēmumam uzticas vairāk nekā 3500 Latvijas saimniecību. Izsoļu nama vadītājs Kaspars Ādams ir liellopu audzētājs trešajā paaudzē, kas mantotās un uzkrātās zināšanas, pieredzi un mīlestību pret nozari veiksmīgi iegulda uzņēmuma darbā.

“Stabilitāte Aizkraukles novadā” – zemnieku saimniecība “Vairogi” Daudzeses pagastā. Kalnozolu ģimenes uzņēmumu, kurā nodarbina 50 darbinieku, sadarbības partneri vērtē kā uzticamus profesionāļus.

Īpašnieki atminas, ka sākums 1994. gadā bijis izaicinošs – paši savām rokām izveidojuši satvērējkausu, ko piestiprinājuši traktoram un veduši pa vienam baļķim no meža ārā līdz vietai, kur var piebraukt ar mašīnu. Šobrīd saimniecības pamatbizness ir mežizstrāde un ar to saistītie pakalpojumi.

“Investīcijas Aizkraukles novadā” balva piešķirta SIA “Krauss” Klintaines pagastā. Uzņēmums kopš 2001. gada nodarbojas ar bērza zāģmateriālu, mēbeļu un līmēto detaļu ražošanu un ir viens no vadošajiem bērza pārstrādes uzņēmumiem Latvijā. Lielāko daļu saražotās produkcijas uzņēmums eksportē uz vairāk nekā 20 valstīm Eiropā, Āzijā, Amerikā, vietējā tirgū realizējot tikai ap 20 procentus no visas produkcijas. Balvu ceremonijā saņēma SIA “Krauss” valdes locekļi Jānis Valerts un Igors Mašals.

“Izaugsme Aizkraukles novadā” – SIA “IMiga” kafejnīca “Panna Cafe” Koknesē. Šī kafejnīca laipni aicina uz gardām, svaigi gatavotām maltītēm. Kafejnīcas telpās Koknesē darbojas klientu zāle un banketu telpa līdz 30 vietām, te ir jauka puķu ieskauta terase un pieejamas stikla oranžērijas, kur maltītes baudīt arī lietainā laikā.

“Saimnieks laukos Aizkraukles novadā” balvu saņēma zemnieku saimniecības “Ziediņi” Daudzeses pagastā saimnieks Uģis Rubenis. Saimniecībā nodarbojas ar graudkopību un zivkopību, un līdzekļi tiek ieguldīti graudu pirmapstrādes un kaltēšanas sistēmās, tāpat ik gadu norisinās jaunu graudu audzēšanas tehnoloģiju izmēģinājumi, lai vēlāk tos ieviestu ražošanā. Tādējādi tiek veidots pašpietiekams uzņēmums, kas visu tehnikas parku var uzturēt un graudu pirmapstrādi veikt bez ārpakalpojumu starpniecības.

“Ģimenes uzņēmums Aizkraukles novadā” – SIA “Kūpiņsala” Koknesē. Uzņēmums apvieno divus darbības virzienus – lauku tūrismu un pārtikas ražošanu. Te piedāvā skaistu svinību vietu Daugavas krastā un uzņēmumam ir zivju veikaliņš šosejas malā, kurā nopērkamās gardas pašu kūpinātās zivis. Jaunie saimnieki pirms pieciem gadiem no Rīgas atgriezušies savā dzimtajā novadā, un šajā laikā uzņēmums audzis un attīstījies, taču tas joprojām ir ģimenes uzņēmums, kurā visu dara paši. Balvu saņēma uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Līga Zaula.

“Amatnieks Aizkraukles novadā” – Zanda Ragele Neretā. Ar podniecību māksliniece Zanda Ragele nodarbojas jau daudzus gadus, viņas māla darbnīcu atrodas gleznainā vietā Dienvidsusējas krastā. Viņas māla izstrādājumi veidoti ar rokām, kas tiem piešķir senatnīgumu un ļauj izmantot tikai viņai raksturīgas tehnikas: “ielāpu”, augu nospiedumu, māla “desiņu” un izliešanu ģipša formās. Darbnīcā top un var iegādāties ikdienišķas, bet acīm tīkamas lietas – puķu podus, bļodas, svečturus un vāzes.

“Tūrisma pakalpojuma sniedzējs Aizkraukles novadā” – viesu nams “Divas upes” Koknesē. Uzņēmums, kura īpašnieks ir Tomass Cīrulis, piedāvā atpūtu jaukās istabiņās, uz terases zem vīnogu lapām, pie kamīna restorāna zālē ar grilētiem ēdieniem, ar makšķeri upes malā vai mini SPA – ar saunu un tvaika pirti. Lai ikkatrs viesis šeit justos īpaši, tiek sarūpēts īpašs gardumu komplekts ar svaigi ceptu maizīti, brokastu granolu, lapu tēju un kafiju.

“Jaunais uzņēmējs Aizkraukles novadā” – SIA “Amber A” Koknesē. Jaunais, perspektīvais uzņēmējs Edvarts Višķers, piesaistot projektu līdzekļus, jaudīgi uzsācis uzņēmējdarbību automazgātavas jomā Koknesē.

Iedzīvotāju balsojumā nominācijā “Draudzīgs klientam” uzvarētāja godā šoreiz ir kafejnīca “Panna Cafe” Aizkrauklē. Uzņēmums šajā nominācija balvu saņēma jau trešo reizi, un SIA “IMiga”, kurai pieder šis uzņēmums, saņēma divas balvas – vēl arī par īpašu nopelnu uzņēmuma izaugsmē.

SIA “IMiga” valdes priekšsēdētāja Ingūna Grandāne atzīst: īpaši liels prieks ir par to, ka uzņēmuma darbu novērtējuši klienti. Viņa atzīst, ka pēdējie divi gadi ēdināšanas uzņēmumiem nav bijis viegls laiks, bet tajā bijušas lietas, kas ļāvušas nopelnīt balvu par izaugsmi – laikā, kad vīrusa dēļ tika apstādināta uzņēmuma darbība, šī uzņēmuma darbinieki nesēdēja, rokas klēpī salikuši, bet domāja par attīstību, attīstot āra ēdināšanas iespējas, un izaugsmei tika izlietoti arī piešķirtie valsts atbalsta līdzekļi.

“Šāds pašvaldības novērtējums katram uzņēmējam ir ļoti nozīmīgs. Mēs strādājam, esmu priecīga par savu lielisko darbinieku komandu, un ja vēl mūs pamana, patiešām ir ļoti liels prieks,” saka Ingūna Grandāne.

Pasākumā veicināšanas balvas jaunajiem uzņēmējiem saņēma SIA “Barvedis” vadītājs Jānis Tipainis no Aizkraukles un SIA “Jinns” vadītāji brāļi Lipenīši no Kokneses. Jaunie uzņēmēji spējuši veiksmīgi uzsākt savu biznesu un aktīvi tajā darbojas.

Savas simpātiju balvas uzņēmējiem piešķīra arī vairāki uzņēmumi un biedrības.

Pasākumā piedalījās ap 200 viesu. Aizkraukles novada uzņēmējdarbības speciālistes Baiba Kellere un Elita Kaņepēja teic, ka atsaucība varēja būt vēl lielāka. “Ceram, ka jaunais novads vienos arī uzņēmējus un nākamreiz kopā nāksim vēl kuplākā pulciņā!”

Foto galerija: https://www.aizkraukle.lv/lv/galerija/godina-novada-uznemejus