Veselība

4. septembrī tiek atzīmēta Pasaules seksuālās veselības dienas, kuras mērķis ir aktualizēt katra cilvēka tiesības uz seksuālo labbūtību. Seksuālās veselības jautājumi ir būtiski visa cilvēka mūža garumā – kopš bērnības un pusaudžu gadiem, reproduktīvajā vecumā un arī pēc reproduktīvā perioda. 

Seksuālā veselība ietver cieņpilnu pieeju seksualitātei un seksuālajām attiecībām, sniedz iespēju gūt patīkamu drošu un brīvprātīgu seksuālo pieredzi bez diskriminācijas un vardarbības. Seksuālā veselība ir būtiska indivīda, pāru un ģimeņu vispārējai veselībai un labklājībai, kā arī kopienu sociālajai un ekonomiskajai attīstībai, tādēļ svarīgi izglītot sabiedrību par seksuālās veselības jautājumiem. 

Nozīmīgs seksuālās veselības priekšnosacījums ir seksuāli transmisīvo infekciju (STI) un reproduktīvās sistēmas slimību profilakse, tāpēc ir tik būtiski skaidrot iedzīvotājiem par nepieciešamajiem piesardzības un profilakses pasākumiem. Piemēram, vakcinācija pret cilvēka papilomas vīrusu (CPV) var novērst dzemdes kakla, maksts, vulvas vēža attīstību sievietēm, dzimumlocekļa vēža attīstību vīriešiem, anālā kanāla, kā arī mutes un rīkles vēža attīstību gan sievietēm, gan vīriešiem. 

Aicinām iepazīties ar Slimību profilakses un kontroles centra izstrādātājiem informatīvajiem materiāliem par seksuālo un reproduktīvo veselību. 

Informatīvie materiāli pusaudžiem: 

Informatīvie materiāli pieaugušajiem: 

Informatīvie materiāli pusaudžiem un pieaugušajiem: