Aizkraukle Pļaviņas Veselība

Pagājušajā gadā bijusi lielākā asinsdonoru atsaucība pēdējo 11 gadu laikā, liecina Valsts asinsdonoru centra (VADC) apkopotā informācija. Lai ziedotu asinis kādā no VADC organizētajām donoru dienām, arī šogad gaidīti visu asinsgrupu donori. Šomēnes donoru dienas notiks arī Aizkraukles novadā: 26. janvārī Pļaviņās un 30. janvārī – Aizkrauklē.

Lai nodrošinātu nepieciešamos asins komponentus, VADC cenšas doties tuvāk donoriem. Tā 2022. gadā VADC devies 656 izbraukumos, no tiem 250 – ar specializēto autobusu. Šajos izbraukumos VADC sagatavojis pusi no visiem asins krājumiem, tāpēc arī nākamajā gadā pievērsīs papildu uzmanību jaunu vietu atrašanai, un centrs saka īpašu paldies visiem uzņēmumiem, pašvaldībām un izglītības iestādēm, kuri sadarbojas un atbalsta donoru dienu rīkošanu.

VADC direktore Egita Pole uzsver: “Esam gandarīti, ka 2022. gadā izdevies atsākt aktīvu donoru izbraukumu organizēšanu, jo pandēmijas laika attālinātā darba situācija, kurā daudzi  strādāja mājās, arī donoru kustībai un izbraukumu organizēšanai bija liels izaicinājums. Vienlaikus gribētu uzsvērt, ka sekmīgiem donoru izbraukumiem ir ļoti svarīga tieši iestāžu vadītāju attieksme, kuri atbalsta donoru kustību. Jāatzīmē, ka pagājušā gada notikumi mums vēlreiz apliecināja, cik atsaucīgi ir Latvijas cilvēki – ja kāds ir nonācis nelaimē, mēs sadodamies rokās un nesavtīgi sniedzam palīdzību. Tāpēc visu Latvijas pacientu vārdā vēlos pateikties donoriem, kuri ziedo asins, dodot iespēju dzīvot. Aicinu ikvienu arī šogad būt daļai no asinsdonoru kustības, jo, veltot 15-20 minūtes sava laika, mēs ikviens varam būt dzīvības glābēji.”

VADC aicina donorus ziedot asinis kādā no pastāvīgajām asins ziedošanas vietām vai izbraukumos. Asinis drīkst ziedot gan pret Covid-19 vakcinēti, gan nevakcinēti iedzīvotāji. Visās ziedošanas vietās tiek ievēroti pastiprināti piesardzības pasākumi, lai garantētu drošu vidi. VADC prioritāte ir rūpēties gan par VADC personāla, gan donoru drošību, kā arī nodrošināt drošus asins komponentus slimnīcām.

Janvārī donoru dienās Aizkraukles novadā gaidām visu asinsgrupu donorus: 26. janvārī no pulksten 10 līdz 13 Pļaviņu kultūras centrā, Daugavas ielā 49, Pļaviņās; 30. janvārī no pulksten 10 līdz 13 Aizkraukles kultūras centrā Spīdolas ielā 2, Aizkrauklē.

Plašāka informācija www.vadc.lv