jaunie mūziķi kopā ar pasniedzējiem

Seces pagastā ik vasaru notiek meistarklases jaunajiem mūziķiem, dodot iespēju apgūt muzikālas prasmes zināmu mūziķu vadībā. Tradicionāli noslēgumā notiek arī kopīgi koncerti – viens pagājušās nedēļas nogalē izskanēja Vīgantē kopā ar ģitāristu Reini Jauno un čellisti Ernu Daugavieti, ieskandinot dziesminieku dienas Sēlijā, bet otrajā koncertā Secē jaunie ģitāristi bija “iesildošā grupa” rokgrupai “Opus Pro”.

Meistarklašu rīkošana jaunajiem mūziķiem ir Seces kultūras nama vadītājas Astrīdas Mencendorfas ideja un izpildījums, un jau vairākus gadus te kopā tiek pulcēti talantīgi bērni no Seces un tuvējiem pagastiem, dodot viņiem iespēju papildināt zināšanas un prasmes mūzikā, darbojoties kopā ar zināmiem un profesionāliem mūziķiem. Meistarklases Secē iepriekšējos gados vadījis arī Andris Jeziks, Anna Krista Ostrovska

Secē darbojas jauno ģitāristu ansamblis, kuru vada Artūrs Zemnieks, un popgrupa “Saulstariņi” Jolantas Puķītes vadībā, abu šo kolektīvu bērni iesaistījās nodarbībās. Viņiem piepulcējās arī Aizkraukles novada Interešu izglītības centra ģitāristi, kuri šī instrumenta spēli apgūst Artūra Zemnieka vadībā.

11. augustā jaunie talanti ģitāras spēles iemaņas papildināja kopā ar Reini Jauno, un vakarā Vīgantes estrādē izskanēja sirsnīgs un skaists koncerts. Tajā klausītājus priecēja arī čellistes Ernas Daugavietes lieliskā spēle. Saulrietu koncerta dalībnieki un klausītāji sagaidīja, dodoties izbraucienā pa Daugavu ar kuģīti “Sēlis”.

Savukārt 12. augustā Seces estrādē Aizkraukles un Seces jaunie ģitāristi koncertēja pirms smagā roka grupas “Opus Pro”. Šīs grupas ģitārists ir Artūrs Zemnieks, un viņa audzēkņi bija laba “iesildošā grupa”. Koncertu Secē klausīties bija ieradušies cilvēki no dažādām Aizkraukles novada vietām un arī tālākiem novadiem, sasniedzot savdabīgu rekordu – tik daudz apmeklētāju Seces estrādē nebija pulcējies kopš tās atklāšanas. Īpaši emocionāls bija koncerta noslēgums, kad uz mirkli pazuda elektrība, un klausītāju kopkoris bez pavadījuma nodziedāja populāro dziesmu “Rozā lietus”.  

Mestarklase jaunajiem mūziķiem Staburaga pagastā