No 18. līdz 20. jūnijam Valmieras novadā norisinājās Latvijas Jaunatnes X olimpiāde, kurā Aizkraukles novada jaunieši sasniedza augstus rezultātus.
Sacensību pirmajā dienā, 18. jūnijā, jaunie sportisti devās gājienā no Valmieras centra līdz Jāņa Daliņa stadionam, kur norisinājās olimpiādes svinīgā atklāšana. Sportistus sagaidīja un uzrunāja Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Raimonds Lazdiņš, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks un Izglītības un zinātnes ministre Ilze Indriksone.
Ceremonijas laikā tika ienests Olimpiskais karogs, doti tradicionālie sportistu, treneru un tiesnešu zvēresti, kā arī stadionā tika ienesta Latvijas Jaunatnes X Olimpiādes lāpa, kas kopš 4. maija bija mērojusi ceļu cauri visiem Latvijas novadiem - 27. maijā olimpiskā lāpa tika sagaidīta Aizkrauklē.
Gājienā un atklāšanas ceremonijā novadu pārstāvēja Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums, Aizkraukles novada Sporta centra vadītājs Valdis Padoms, sporta organizatore Anita Luckāne un Aizkraukles novada Sporta skolas direktors Kaspars Židovs, kā arī 30 sportisti un viņu treneri. Treneru vidū bija vieglatlētikas treneri — Dāvis Kalniņš, Mārtiņš Holsts, Valerijs Veļčinskis un Jolanta Albrehta, handbola trenere Rita Lielā, 3x3 basketbola treneris Māris Hauks un pludmales volejbola pārstāvis Rolands Hohfelds.
Trīs dienu garumā jaunieši sacentās dažādās disciplīnās un komandu sporta veidos, Aizkraukles novada sportistiem izcīnot 2 zelta, 3 sudraba un 3 bronzas medaļas.
