Jauniešiem Koknese
meitene prezentē

Kas gan var būt labāks par sālsmaizes viesībām, kā tas bija noslēguma pasākumā biedrības “Kokneses jauniešu biedrība” projekta “Gatavs dzīvei!” aktivitātei “Laiks tavai idejai”! Jūnijā ikviens Aizkraukles novada jaunietis biedrībai varēja iesniegt savu projektu un saņemt līdz 350 eiro finansējumu savas idejas attīstīšanai. Biedrība saņēma 11 projektu pieteikumus, no kuriem apstiprināja 10, bet realizēti tika astoņi jauniešu projekti.

Ceļš līdz jauniešu iniciatīvu projektiem sākās 20. maijā, kad notika trīs dienu projektu darbnīcas jauniešiem, kurā piedalījās 15 Aizkraukles novada jaunieši, no kuriem četri darbnīcās uzrakstītie projekti tika iesniegti konkursā.

Starp apstiprinātajiem projektiem bija Ksenijas Vītoliņas projekts “Bumbas lidojums” – 9. jūlijā volejbola sacensībās brīvdienu piestātnē ‘’Pērsejas’’ piedalījās 40 dalībnieki.

Natālijas Zeicas projektā “3x3 turnīrs STĪPĀ” 17. jūlijā 24 aktīvi jaunieši piedalījās strītbola sacensībās Kokneses sporta centra basketbola laukumā.

Deivida Vanaga projekts “Futbols visiem” norisinājās 23. jūlijā ar futbola turnīriem U12 un U16 vecuma grupās, dalībnieku skaits – 37.

Savukārt 23. jūlijā Vecbebru stadionā ap 20 jauno volejbolistu piedalījās Amandas Kristas Kosmačevskas projekta “Ja bumba lido, tad nevajag te stāvēt” ietvaros organizētajās volejbola sacensībās.

Rūdolfa Emīla Zvejnieka projektā “Trenējies volejbolu biežāk!” tapa volejbola treniņu siena, kuru atklāja J. Krievāra kausa izcīņas sacensībās 6. augustā, un atklāšanas pasākumā notika atsevišķi treniņa sienas vingrinājumi ar veicināšanas balvām. Atklāšanas pasākumu apmeklēja 31 dalībnieks, bet 65 jaunieši piedalījās septiņos atvērtajos treniņos Vecbebru stadionā, ko vadīja Artis Zvejnieks. Volejbola siena ir pieejama ikvienam interesentam, kurš vēlas uzlabot savu volejbola tehniku.

Amandas Malatkovskas projektā “Āra skatuves ierīkošana ANIIC garāžas teritorijā” tika uzbūvēta koka skatuve, tā tapa pēc jauniešu skices pie jauniešu pulcēšanās vietas “Garāžiņa”. Skatuvi jaunieši izmanto saviem pasākumiem, piemēram, projektā jaunieši īstenoja četrus pasākumus – skatuves labiekārtošanu, kurā jaunieši paši ierīkoja skatuvi, krāsoja un izdekorēja apkārtni, tad sekoja skatuves atklāšanas pasākums 17 .augustā. Pēdējos siltos vakarus jaunieši izmantoja karaokes vakara un stand up kino vakara organizēšanai. Kopā projektā skatuvīti izmantoja 51 pasākumu dalībnieks.

Markusa Ūtēna projektā “Augstāk par zemi” 3.s eptembra pēcpusdienā tika organizētas sacensības Kokneses skeitparkā. Pasākumā piedalījās 50 dalībnieki: 6 Pro Scooter kategorijā, 29 amatieru Scooter, 5 Inline, 3 Skate un 3 Pro BMX un 4 BMX amatieros. Dalībnieki bija no visas Latvijas: Ogres, Ikšķiles, Aizkraukles, Jēkabpils, Ventspils, Rīgas un citām pilsētām.  Pasākumā bija vadītājs un trīs tiesneši. Jaunieši iemācījās ne tikai organizēt sacensības, bet arī uzrunāt sponsorus. Pasākuma rīkošanā atbalstu sniedza “Ripot.lv” un Kokneses sporta centrs, sponsorējot balvas.

Lauras Zīmeles projekts “Jauniešu vidū” ir podkāstu cikls, kurā meitenes intervēja jauniešu interesēm atbilstošus speciālistus. Kopā ir tapuši seši raidījumi: ar uztura speciālistu, fizioterapeitu, skolas psihologu, jaunieti – uzņēmēju, LU biznesa inkubatora pārstāvēm un par darbu ārzemēs. Raidījumam ir 99 sekotāji, 871 skatījums un 20 vidusskolēni klātienē noskatījās video. Raidījumu cikls ir paredzēts kā palīgmateriāls audzināšanas stundām.

Noslēguma pasākumā 7.oktobra vakarā ieradās jaunieši, kuri savus projektus bija realizējuši, lai vakara gaitā dalītos pieredzē, savos veiksmes stāstos un grūtībās, kuras pārvarēja projektu realizēšanas laikā. Tas vienlaikus bija arī Kokneses jauniešu biedrības jaunās telpas atklāšanas pasākums. Pateicamies Kokneses apvienības pārvaldei par telpu nodrošināšanu biedrības darbam. Biedrības jaunā mītne atrodas Koknesē, Vērenes ielā 1, 3.stāvā, un tā tiks izmantota gan kā biedrības ofisa telpa, gan jauniešu pasākumu rīkošanai.

Biedrība “Kokneses jauniešu biedrība” īsteno projektu “Gatavs dzīvei!” (Nr. 2022.LV/NVOF/MIC/070/21), ko finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Projekta mērķis: paaugstināt vismaz 120 Aizkraukles novada jauniešu vecumā no 13 līdz 25 gadiem motivāciju  iesaistīties kopienas sabiedriskajā dzīvē, īstenojot vietēja mēroga jauniešu iniciatīvas un uzlabojot jauniešu psihoemocionālo veselību.

sif un KM logo