Jauniešiem Projektu aktualitātes Veselība
gatavo veselīgas maltītes

Īstenojot Eiropas Solidaritātes projektu Nr. 2023-1-LV02-ESC30-SOL-000146261 “Ko sēsi, to pļausi!”, 25. janvārī Aizkraukles novada Interešu izglītības centrā notika veselīgas maltītes gatavošanas meistarklase jauniešiem, pulcinot 21 gardēdi.

Meistarklasi vadīja Elizabete Valujeva, pavārgrāmatas “Garšīgs nav sarežģīts. 100 receptes gardai ikdienai” autore un iedvesmojoša personība. Tika likti lietā pagājušā gada noslēgumā par projekta līdzekļiem iegādātie jaunie katlu, pannu komplekti un plīts ar cepeškrāsni. Kopīgi pagatavojām tītara gaļas un dārzeņu sautējumu un saldajā ēdienā – šokolādes trifeles. Diskutējām par ilgtspējīgiem lēmumiem, rūpējoties par fizisko ķermeni un kopējo labsajūtu, pārrunājām veselīga uztura un veselīga dzīvesveida stereotipus. Pēc sarunām un meistarklases jaunieši atzina, ka garšīgs ir arī veselīgs ēdiens. 

Turpinot “Garāžas sarunas” un jauniešu iemīļoto tradīciju – “Lielo cepienu”, gatavojot gardas maltītes un diskutējot par dažādām tēmām, jau 10. februārī pulksten 12.30 Aizkraukles novada Interešu izglītības centrā projekta darba grupa aicina jauniešus uz tortiljas gatavošanas meistarklasi un sarunām par brīvprātīgo darbu.

Datums 10. februāris, 2024
Laiks12.30
Atrašanās vietaAizkraukle, Aizkraukles novada Interešu izglītības centrs

Līdz šim jauniešu projekta darba grupa ir pulcinājusi novada jauniešus visdažādākajās aktivitātēs ‒ mācīties veidot kompostu pilsētvidē, satikties ar iedvesmojošiem dažādu jomu speciālistiem, lai izzinātu profesijas, tām nepieciešamās cilvēcīgās un profesionālās kompetences. Ir īstenotas vairākas DIY (tulkojumā no angļu valodas ‒ do it yourself jeb mācīties darot) radošās darbnīcas, lai kopīgi veidotu ilgtspējīgus svētku rotājumus, mantas mīļdzīvniekiem un metinātu atslēgu piekariņus. Tika attīstītas dažādas dzīvei un karjeras izaugsmei nepieciešamās prasmes, veicināta novada jauniešu sadarbība un savstarpējā komunikācija.

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus un viedokli, un ne obligāti Eiropas Savienības, Eiropas Komisijas vai Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras viedokli, kuras nav atbildīgas par tajā ietvertās informācijas jebkādu izmantošanu.

JSPA EU

Līga Kriškijāne

Jaunatnes lietu speciāliste
liga.kriskijane [at] aizkraukle.lv