Pipars ziedo asinis

Valsts asinsdonoru centrs (VADC) informatīvi izglītojošā kampaņā “Supervaronis? Jā! Ikviens no mums!” aicina asinsdonoru kustībai pievienoties jauniešus vecumā līdz 35 gadiem.

Donoru vidējais vecums Latvijā pieaug, līdz šī gada novembrim tas bija 38 gadi.

Asinis jau ziedojušas un aicina ziedot citus tādas jauniešu vidū populāras personas kā Edart.tv veidotājs Edgars Aivars, tiktokeres Elīza Kupča (Squadperson), Iveta Jaunzeme (Ivetasazo) un Undīne Ozoliņa (Undixone), kā arī reperis un hiphopa mākslinieks Deniss Stepanovs, kulinārijas blogeris Pipars un hiphopa mākslinieks Fiņķis. Viņi kļuvuši par kampaņas vēstnešiem.

Kampaņas vēstnešu komandas līdz šī gada 19. decembrim sacentīsies, kura vislabāk spēs motivēt savus sekotājus ziedot asinis. Donoram vajadzēs informēt, kuru no vēstnešu komandām viņš atbalsta.

Ikviens jebkura vecuma donors asinis varēs nodot pastāvīgajās asins ziedošanas vietās, kā arī speciālā autobusa izbraukumos. Ar sev tuvāko vietu, kur ziedot asinis, var iepazīties tīmekļvietnē www.donors.lv.

Aizkraukles novadā asinis varēs ziedot (no pulksten 10.00 līdz 13.00):

  • 23. novembrī ‒ Pļaviņu kultūras centrā;
  • 27. novembrī ‒ Aizkraukles kultūras centrā;
  • 20. decembrī ‒ Kokneses kultūras centrā;
  • 27. decembrī ‒ Aizkraukles kultūras centrā.

Plašāka informācija par VADC izbraukumeim un ziedošanas vietām

Vēstnešu sacensība paredzēta līdz šī gada 19. decembrim. Rezultātiem varēs sekot līdzi VADC sociālajos tīklos Facebook un Instagram. Tāpat katrs no kampaņas vēstnešiem uzņemsies gādību par vienu īpašo izbraukumu, kurā aicinās apmeklēt savus sekotājus – par tiem papildu informācija būs gan VADC, gan influenceru sociālajos tīklos. Tāpat jaunieši nemitīgi radīs saturu savos sociālos tīklos, atgādinot par kampaņu, ejot uz galveno mērķi – panākt, ka asins ziedošana kļūst par jauniešu ikdienas mazo supervaroņa darbu.