Jaunjelgava
radiators

Pieaugot energoresursu cenām arī Jaunjelgavā pieaugs maksa par apkuri daudzdzīvokļu māju Mednieku un Liepu ielās iedzīvotājiem, Jaunjelgavas vidusskolai un pirmsskolas izglītības iestādei “Atvasīte”, kā arī šīs ēkas Smilšu ielā 2 telpu nomniekiem, kuriem apkuri nodrošina no SIA “EkoSil” piederošās katlumājas.

Aizkraukles novada domes 28. septembra ārkārtas sēdē nolemts apstiprināt apkures tarifu Jaunjelgavā – 122,58 eiro par megavatstundu (bez PVN), kurš būs spēkā līdz šī gada beigām. Lai samazinātu apkures maksas pieaugumu, pašvaldība nepalielina savu izmaksu daļu – rēķinu administrēšanu, nosūtīšanu un siltumtehniķa atalgojumu, līdz ar to tarifa pieaugums balstīts tikai uz siltumenerģijas ražošanas izmaksu sadārdzināšanos, piemēram, elektrības un šķeldas cenu pieaugumu, kas sadārdzina siltuma ražošanas pašizmaksu.

Centralizētās apkures saņēmēji arī Jaunjelgavā, tāpat kā citur, saņems valsts kompensāciju 50 procentu apmērā no cenas virs 68 eiro par megavatstundu, tas nozīmē, ka 27,29 eiro no kopējās megavata cenas segs valsts (122,58 - 68= 54,58: puse no šīs summas - 27,29 eiro). Šī kompensācija tiks automātiski ierēķināta apkures rēķinos, iedzīvotājiem nav jāveic nekādas papildus darbības. Līdz ar to iedzīvotājiem par apkuri būs jāmaksā 95,29 eiro par megavatstundu, šai summai vēl jāpieskaita pievienotās vērtības nodoklis.

Šiem siltuma patērētājiem Jaunjelgavā līdz šim (2022. gada pavasarī) maksa par centralizēto apkuri bija 65,58 eiro par megavatstundu, savukārt vasaras režīmā siltā ūdens nodrošināšanai – 70 eiro par megavatstundu (summas norādītas bez PVN).

Jaunais tarifs stāsies spēkā līdz ar apkures sezonas uzsākšanu.