Aizkraukle
siltumenerģijas tarifs

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) izvērtējusi un izskatījusi siltumenerģijas gala tarifus vairākiem siltumapgādes komersantiem. Vairākās apdzīvotās vietās siltumenerģijas tarifi turpinās samazināties arī jūnijā, tie būs zemāki arī Aizkrauklē.

“Lai arī apkures sezona ir noslēgusies, māju apsaimniekotāji siltumenerģiju turpina izmantot aukstā ūdens uzsildīšanai, nodrošinot māju iedzīvotājus ar karstā ūdens padevi. Tamdēļ pozitīvi vērtējam siltumenerģijas tarifu samazināšanos arī vasaras mēnešos, ņemot vērā, ka karstā ūdens sagatavošanas maksas aprēķinā piemēro SPRK apstiprinātos siltumenerģijas gala tarifus,” skaidro SPRK priekšsēdētāja Alda Ozola.

SPRK apstiprinājusi SIA “Aizkraukles siltums” siltumenerģijas tarifu un no šī gada 1. jūnija Aizkrauklē tas būs 77,66 eiro par megavatstundu līdzšinējo 81,61 eiro par megavatstundu vietā. Tarifs samazinājies, pateicoties dabasgāzes cenas samazinājumam biržā. Ņemot vērā tirgū esošās tendences, komersants pārskatījis dabasgāzes piegādes līgumā noteiktos nosacījumus un cenu.

SPRK tarifus apstiprina bez pievienotās vērtības nodokļa.

Kopumā SPRK izskatīšanā ir vairāk nekā 30 pilno siltumapgādes tarifu projektu. Ar aktuālajiem siltumenerģijas tarifiem var iepazīties SPRK interaktīvajā tarifu kartē.