Koknese Kultūra Tūrisms
sajūti Koknesi - baneris

Vasaras vidū koknesieši svinēs pilsētas svētkus “Sajūti Koknesi!” Ar daudzveidīgu pasākumu programmu 1. un 2. jūlijā Koknesē būs gaidīti svētku svinētāji, lai sajustu senās Hanzas pilsētas burvību un tās šodienas pievilcību. Svētkos koknesieši iedejos kopīgu deju, tāpat šajā dienā paredzēta laivu piestātnes atklāšana un peldlīdzekļu parāde.

Svētki iesāksies 1. jūlija vakarā pulksten 20 Kokneses viduslaiku pilsdrupās ar pasaules mūzikas grupas “KANISAIFA” koncertu. Nelabvēlīgos laikapstākļos koncerts notiks Kokneses kultūras centrā.

2. jūlijā visas dienas garumā Kokneses kultūras centrs sadarbībā ar Kokneses apvienības pārvaldi un Aizkraukles novada un  Kokneses tūrisma informācijas centru piedāvās pasākumus bērniem un pieaugušajiem.

Iedejos Kokneses svētku deju

Pulksten 10, 11 un 12 ar rosinājumu “Iepazīsti Koknesi!” bezmaksas ekskursijās aicinās Kokneses tūrisma informācijas centrs, bet pulksten 14, 15 un 16 ekskursijas “Izzini Kokneses pils vēsturi!” norisināsies Kokneses viduslaiku pilsdrupās. Maksa par gida pakalpojumu: 1 eiro vienai personai.

Visi, kuriem patīk dejot, pulksten 10 būs gaidīti stadionā uz kopīgu Kokneses svētku dejas iedejošanu, kura tiks arī filmēta. Dejas soļus jau var sākt apgūt, Kokneses kultūras centra Facebook lapā ir ievietots video, kā to iemācīties.

Stādīs Glika ozolus

Kokneses pilsētas svētku gaisotne būs jūtama arī Likteņdārzā, kur pulksten 11 notiks pirmā Bībeles tulkotāja, vācu luterāņu mācītāja Ernsta Glika, kura kalpošanas gaitas saistītas arī ar Koknesi, piemiņas ozolu stādīšanas svētbrīdis. Ozolu stādīs Saieta nama arhitekts Andris Kronbergs un Likteņdārza veidotājs, idejas autors Vilis Vītols, bet svētību dos Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags.

Ar ūdenstransporta parādi atklās laivu piestātni

Daugavas krastā  “Gundegas – 1” pulksten 12 sāksies Kokneses laivu piestātnes svinīga atklāšana ar ūdenstransporta līdzekļu parādi. Laivu piestātne izbūvēta Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.- 2020. gadam projekta “Dzīve pie upēm: tūrisma produktu attīstība, balstoties uz seno un mūsdienu Baltijas valstu vēsturi” (Living Rivers) ietvaros. Laivu piestātnes izbūves darbi, kurus veica SIA  “Royal Būve”, norisinājās no 2021. gada oktobra līdz šī gada jūnijam.

Aicinām ikvienu interesentu piedalīties peldlīdzekļu parādē ar kuģiem, motorlaivām, kajakiem, smailītēm, kanoe, SUP dēļiem, gumijas laivām un citiem nemotorizētajiem peldlīdzekļiem. Rosinām būt radošiem un noformēt peldlīdzekli atbilstoši devīzei “Koknese svin”.

Veiksmīgai pasākuma norisei, lūdzam peldlīdzekļus piestātnes vietā ūdenī ielaist laicīgi - līdz pulksten 11.30. Lai neveidotos sastrēgumi, aicinām ar peldlīdzekli uz pasākuma vietu ierasties pa ūdens ceļu. Lūdzam būt atbildīgiem un ievērot visus drošības noteikumus. Iepriekšēja pieteikšanās elektroniski: turisms@aizkraukle.lv vai zvanot pa tālruni: +371 29275412.

Tajā pašā laikā – no pulksten 12 – Kokneses estrādē bērnu priekam darbosies piepūšamās atrakcijas, āra kafejnīcas un mazas bodītes. No pulksten 13 svētkus skaļi un priecīgi ierībinās grupas “Samba de Riga” bundzinieku priekšnesumi gan estrādē, gan Kokneses ielās un pagalmos.

Būs koncerti, zaļumballe un uguns šovs

Pulksten 14.30 estrādē svētkus iegavilēs Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas mūzikas studijas audzēkņi, bet pulksten 15.30 muzikālā apvienība “Tikai tā” no Aizkraukles.

Svētku turpinājumā pulksten 17 bērni varēs izpriecāties muzikālā izrādē un disenītē “Svētku diena” kopā ar Bitīti un Mārīti no “Pārsteigumu karuseļa”.

Pulksten 19 estrādē koncertprogrammā “Esi man tā…” koknesiešus un viesus svētkos sveiks Dita Lūriņa-Egliena, Marts Kristiāns Kalniņš, “Putnu balles” solistes Līva Kalniņa, Kristiāna Stirāne, pianists Jānis Miltiņš, perkusionists Ivars Kalniņš.

Pulksten 22 uz lustīgu zaļumballi aicinās grupa “Zelta kniede” un DJ MadVip, bet pulksten 23.45 svētku gaviļniece Koknese iemirdzēsies “Soul of Flames” uguns šovā.

Uz tikšanos Kokneses pilsētas svētkos!