Koknese Sports
baseins

Aizkraukles novada dome apstiprinājusi saistošos noteikumus “Par Aizkraukles novada pašvaldības aģentūras “Kokneses sporta centrs” sniegto publisko maksas pakalpojumu cenrādi”, saskaņā ar kuru maksa par baseina apmeklējumu, sporta zāles izmantošanu un citiem pakalpojumiem ir nedaudz palielināta. Jaunais cenrādis stāsies spēkā pēc noteikumu publicēšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”, tas varētu būt oktobra sākumā.

Kokneses sporta centra direktors Dāvis Kalniņš informē, ka cenas bija nepieciešams paaugstināt, jo saistībā ar elektrības, apkures un citu izmaksu pieaugumu patlaban netiek segtas sporta centra uzturēšanas izmaksas. Maksa par pakalpojumiem gan paaugstināta nedaudz, ņemot vērā, lai pakalpojumi nebūtu nesamērīgi dārgi un cilvēki varētu tos atļauties.

“Vēl jaunajā cenrādī vairākiem pakalpojumiem konceptuāli mainījām pielietojumu,” skaidro Dāvis Kalniņš. “Piemēram, tagad apmeklētāji uzreiz komplektā maksās par sporta halles un trenažieru zāles apmeklējumu. Parasti cilvēki izmanto abus šo pakalpojumus, tagad apmeklētājiem būs plašākas iespējas, bet tas maksās tikai nedaudz vairāk.” Līdz šim pieaugušajiem par sporta halles izmantošanu bija jāmaksā  80 centi par stundu, bet turpmāk sporta halles un trenažieru zāles apmeklējuma stunda maksās 2 eiro pieaugušajiem vai 1,20 eiro bērniem līdz 18 gadu vecumam, skolniekiem, studentiem, pensionāriem un invalīdiem, uzrādot apliecību.

Nedaudz paaugstināta cena arī baseina apmeklējumam. Līdz šim maksa par vienu baseina apmeklējumu (1 stunda 15 minūtes) pieaugušajiem bija 5,50 eiro, tagad tā noteikta 6 eiro. Savukārt bērniem līdz 18 gadu vecumam, skolniekiem, studentiem, pensionāriem un invalīdiem, uzrādot apliecību, par baseinu būs jāmaksā 4 eiro, līdz šim šī maksa bija 2,75 eiro. Savukārt par baseina un spa zonas apmeklējumu (1 stunda 30 minūtes) tagad būs jāmaksā 8,50 eiro (iepriekš – 7 eiro).

Tāpat vecākiem, kuru bērni dodas uz peldētapmācību, līdzšinējo 1,40 eiro vietā maksa par baseina izmantošanu vienai nodarbībai būs 2 eiro.

Sporta centra direktors informē, ka par apmēram 30 procentiem lielāka maksa noteikta treniņnometņu rīkošanai Koknesē. “Koknese ir ļoti pieprasīta vieta nometņu rīkošanai un, ņemot vērā kvalitāti, ko varam nodrošināt, īpaši sporta būvju piedāvājuma ziņā, cenas bija jāpaaugstina, bet aizvien mūsu piedāvājums ir ļoti adekvāts tirgus cenai,” teic Dāvis Kalniņš. Tagad maksa par nometnēm noteikta 14 eiro diennaktī vienam dalībniekam, iepriekš tā bija 11 eiro. Savukārt I. Gaiša Kokneses vidusskolas dienesta viesnīcas telpu nomas cena aizvien paliks līdzšinējā – treniņnometnēm tā ir 6 eiro vienai personai diennaktī, ja neizmanto iestādes gultasveļu.

Saistošie noteikumi stāsies spēkā pēc pozitīva Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas atzinuma saņemšanas un to publicēšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”, tas varētu būt oktobra sākumā.

Ar pilnu saistošo noteikumu tekstu un cenrādi var iepazīties šeit: