1. septembra foto

Pēc novada Izglītības pārvaldes līdz 4. septembrim apkopotajām ziņām, Aizkraukles novada skolās mācības sākuši 3003 audzēkņi, tajā skaitā 300 pirmklasnieku un 110 skolēnu 10. klasēs.

Divas 10. klases ir Aizkraukles novada vidusskolā un A. Upīša Skrīveru vidusskolā, bet  pārējās novada vidusskolās ir pa vienai 10. klasei. Kopējais skolēnu skaits gan nedaudz var mainīties.

1. septembrī paviesojāmies Aizkraukles novada vidusskolā, Daudzeses pamatskolā un P. Barisona Aizkraukles Mūzikas skolā.

Daudzeses pamatskolā mācības šogad sāka 88 audzēkņi, tajā skaitā septiņi pirmklasnieki, un viņus mācīs 16 mācību priekšmetu un interešu izglītības skolotāji. Kopējais skolēnu skaits ir par pieciem vairāk nekā pērn. 1. septembra svinīgais pasākums, kura moto bija “Zināt, domāt un darīt!” sākās ar pirmklasnieku uzņemšanu skolas saimē. Pasākumu vadīja skudriņa Kāpēcīte un skolas direktore Simona Pužule, visiem audzēkņiem vēlot kopā izzināt, kopā apdomāt un kopā izdarīt. Šie Zinību svētki bija  īpaši ar “Laboratorium” zinātniskā teātra viesošanos ‒ skolas audzēkņi ar interesi vēroja zinātniski izklaidējošo šovu, kurā tika veikti dažādi eksperimenti ar krāsainiem šķidrumiem, sprādzieniem, spilgtām gaismām un citiem specefektiem.

Aizkraukles novada vidusskolā 1. septembrī mācības sāka 812 skolēnu, tajā skaitā ēkā Draudzības krastmalā ‒ 497 audzēkņi no 1. līdz 6. klasei. 1. septembra svinīgajā pasākumā pie Aizkraukles kultūras centra  skolēnus sveica leļļu teātra “Tims” zaķis (viņa lomā iejutās Juris Babris), visiem vēlot optimismu, smaidu un vienmēr labu noskaņojumu.

“Visi ļoti priecājamies, ka 1. septembrī savas skolas vai pirmsskolas durvis vērušas visas 34 Aizkraukles novada izglītība iestādes. Lai skolotājiem, skolēniem, vecākiem saulains skats ne tikai jaunā mācību gada pirmajā, bet arī turpmākajās dienās! Lai arī turpmāk stiprinām un saglabājam sava novada izglītības vērtības – izglītības pieejamību, kvalitāti, pašvaldības atbalstu, profesionalitāti, iekļaušanu un individuālu atbalstu!” saka Aizkraukles novada Izglītības pārvaldes vadītāja Sarmīte Kļaviņa.

Zinību diena Aizkrauklē un Daudzeses pagastā