Sabiedrība Zalves pagasts
Lielzalves muižas parkā iekārtos “Putnu ciemu”

Tuvojoties pavasarim, Lielzalves muižas ļaudis – biedrība “Sēļu klubs” – dabas draugus aicina izgatavot putnu būrīšus parka putniem. Ideja izvietot muižas parkā putnu būrīšus un veidot “Putnu ciemu”, pagājušajā pavasarī radusies muižas atdzimšanas darbos iesaistītajiem puišiem, kuri izgatavojuši pirmos būrīšus, lai parku pieskandinātu dažādu putnu treļļi, padarot pastaigas arī ausīm tīkamas.

Tā kā parks ir plašs, šo tradīciju nolemts turpināt arī šogad, jau tagad izsludinot aicinājumu ikvienam dabas draugam iesaistīties – izgatavot savu būrīti un aizvest to uz Lielzalves muižu, apvienojot to ar Latvijas izzināšanu un apmeklējot arī citus tuvumā esošos tūrisma objektus. Visi būrīši piedalīsies arī konkursā par interesantāko putnu mājokli.

Būrīšus var izgatavot dažādām putnu sugām, jo šajā apkaimē mīt dažādi putni. Idejas autori aicina meklēt informāciju un ņemt vērā ornitologu ieteikumus būrīšu izmēriem un materiālu izvēlei. Muižas atdzimšanas iniciatore Ilma Svilāne stāsta: “Arī mēs paši pagājušajā pavasarī internetā meklējām informāciju, kādu materiālu labāk izvēlēties, cik liela izmēra būrīši ir piemēroti dažādām putnu sugām, tā uzzinot daudz jauna gan par tuvākajā apkaimē mītošajiem putniem, gan to ligzdošanas ieradumiem”.

Putnu būrīšus Lielzalves muižā jānogādā līdz 26. martam,
iepriekš piesakoties pa tālruņiem +37128709378 vai +37127071996. Savukārt 2. aprīlī pulksten 12 Lielzalves muižas parkā notiks “Putnu ciema” atklāšanas pasākums. Tā laikā tiks organizēta arī putnu būrīšu gatavošanas meistarklase, kad interesenti varēs izgatavot savus būrīšus un novietot tos parka kokos. Noslēgumā tiks apbalvoti interesantāko būrīšu autori. Apmeklētāji aicināti ņemt līdzi savas sviestmaizes un citus našķus, ko baudīt pie kopīgi kurtā  ugunskura.

Šis pasākums būs viens no daudzajiem, kurus biedrība “Sēļu klubs” rīkos Lielzalves muižā, soli pa solim veicinot tās atdzimšanu. Biedrība aicina palīgus pieteikties arī Lielajā talkā, tajā darbi plānoti gan parka sakārtošanā, gan muižas iekštelpās. Vasarā šeit svinēs Skolas dienu un rudenī plānotas arī muižas dzimšanas dienas svinības. Laipni aicināti pievienoties!