Sabiedrība Vide
laukums

Pēdējā laikā saņemam daudzus signālus par to, ka bērnu rotaļu laukumos Aizkrauklē jānovērš mazāki vai lielāki rotaļu rīku bojājumi, bet diemžēl lielākā daļa to radušies, tīši bojājot aprīkojumu. Aicinām tos, kuri uz rotaļu laukumu nāk kā uz darbu – ar savu skrūvgriezi, lai vingrinātos skrūvju un uzgriežņu atskrūvēšanas mākā, tomēr to nedarīt, savukārt vecākiem lūdzam ar bērniem pārrunāt īpašuma saudzēšanas jautājumus.

Vai ik dienas saņemam ne vien daudzus vērīgo Aizkraukles pilsētas, bet arī citu pilsētu un pagastu iedzīvotāju ziņojumus par to, kurā rotaļu laukumā kaut kas nolietojies vai salauzts, un mūsu darbinieki cenšas šos bojājumus novērst.

Aizkraukles pilsētas un pagasta pārvaldnieks Aigars Zīmelis informē, ka pēdējo nedēļu laikā Aizkrauklē vērojama vēl kāda tendence – uzdarbojas pusaudži, kuri uz bērnu rotaļu laukumu nāk, līdzi ņemot skrūvgriezi vai atslēgu, lai atskrūvētu skrūves un uzgriežņus. “Jāņem vērā, ka viens aspekts šādai rīcībai ir bojātie rīki, bet otrs – arī drošības jautājums, jo bērni un vecāki var neievērot, ka rotaļu slidkalniņš, šūpoles vai cits rīks ir bojāts, un mazuļi var gūt traumas,” teic Aigars Zīmelis.

Lūdzam vecākus pārrunāt ar bērniem šādas rīcības sekas un atgādinām, ka tīša īpašuma bojāšana ir sodāma rīcība. Rotaļu laukumos ir izvietotas novērošanas kameras, to ieraksti patlaban tiek izskatīti.

Savukārt ikvienu pilsētas iedzīvotāju aicinām palīdzēt: ja redzat, ka kāds bojā ne tikai rotaļu laukumu aprīkojumu, bet jebkuru īpašumu vai apstādījumu, nekavējoties par to ziņot pašvaldības policijai, zvanot pa tālruni +371 65123881 (darba laikā), vai arī nodot ziņu pašvaldības darbiniekiem, rakstot sociālajos tīklos vai Aizkraukles novada mobilajā lietotnē.