“Mājas kafejnīcu dienās” Sēlijā 9. un 10. septembrī apmeklētājus gaidīs sēļu saimnieki 28 mājas kafejnīcās, tajā skaitā astoņās mājas kafejnīcās Aizkraukles novadā, priecējot ar neparastām receptēm, rudens ražas tirdziņiem un kultūras programmu.

“Mājas kafejnīcu dienas” ir reģionālā tūrisma galamērķa popularizēšanas pasākums, kas šogad notiek jau piekto gadu dažādos Latvijas reģionos no jūlija līdz oktobrim. Sēlijā tās organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Latvijas Lauku tūrisma asociācija “Lauku Ceļotājs”/“Baltic Country Holidays” un kopienu sadarbības tīkls “Sēlijas salas”.

Lauku saimniecību, vietējo kopienas entuziastu un uzņēmēju pagalmi, sētas un citas vietas kļūst par improvizētām viesu uzņemšanas vietām, sauktām par mājas kafejnīcām. Apmeklētājiem būs iespēja baudīt vietējo Sēlijas virtuvi, kā arī ļauties interesantai kultūras programmai. Saimnieki parūpējušies par īpašiem ēdieniem, kādus varēs baudīt vienīgi akcijas laikā 9. un 10. septembrī.

Aizkraukles novadā – Jaunjelgavā, Ērberģē, Sunākstē, Staburagā un to apkārtnēs – uz gastronomisko baudījumu ciemos gaidīs astoņās kafejnīcās, kas būs pārtapušas par burvīgām pieturvietām Sēlijas pusē. Jaunjelgavā, ko dēvējam par vārtiem uz Sēliju, doties garšu ceļojumā un sajust Jaunjelgavas mazpilsētas šarmu aicinās trīs mājas kafejnīcas – “Baltās baznīcas zaļumbārs”, “Garšu banka” un īstais radu saiets “Radu mājā”. Sunākstē “Pietura Sunākste” gaidīs ar raibiem rudens ēdieniem. Pilskalnes pagasta Gricgales krogā “Pie Medņa” krogus dāmas cienās ar smeķīgiem kroga labumiem un pieturvietā “Pilkalnes muižas māju kafejnīca” saimnieks piedāvās uz oglēm ceptas jēra desiņas. Staburaga pagasta Vīgantes parka kafejnīcā “Pie muižas dīķiem” ciemos aicinās muižas mamzeles, bet Ērberģes muižā sajust un izbaudīt barona fon Hāna cienīgu maltīti varēs “Mazzalves dižozola kafejnīcā”. Izbaudiet un sajūtiet Sēlijas garšu!

Tuvojoties pasākuma norises laikam, visa aktuālā informācija būs pieejama sociālajos tīklos. Informācija par vietām, dalībniekiem un ēdienkartēm katrā Sēlijas mājas kafejnīcā jau šobrīd ērti atrodama kartē, bet plašāk par akciju var uzzināt vietnē majaskafejnicas.lv.