Sabiedrība
novada mazulis

Šogad no maija līdz pat decembrim sveiksim mazos novadniekus vairākās novada pilsētās un pagastos. Mazuļu sveikšanai jāpiesakās vismaz nedēļu iepriekš, un to var izdarīt arī pašvaldības mobilajā lietotnē.

Skaistas tradīcijas vieno un vairo emocionālo piederību savai dzīvesvietai. Viena no tradīcijām – īpašas dāvanas pasniegšana katram jaunpiedzimušajam bērniņam – aizsākusies jau pirms teritoriālās reformas. Citur tā radusies nesen, un dažviet tai ir ļoti liela nozīme kopienas dzīvē.

Piemēram, Daudzeses pagastā mazuļu sumināšana šogad notiks jau 20. reizi. Ar mērķi veicināt lokālpatriotismu un jauno ģimeņu piederības sajūtu novadam, kā arī turpināt iesākto tradīciju, Aizkraukles novada domes sēdē apstiprināts nolikums par pasākuma “Aizkraukles novada mazulis” organizēšanas kārtību.

Aizkraukles novada pašvaldības piemiņas dāvaniņas varēs saņemt katrs jaundzimušais, kura dzīvesvieta pirmreizēji deklarēta Aizkraukles novada pašvaldības administratīvajā teritorijā, tāda ir pasākuma norises brīdī un vienam no viņa vecākiem dzīvesvieta pēdējos deviņus mēnešus ir bijusi deklarēta Aizkraukles novada pašvaldības administratīvajā teritorijā.

Saskaņā ar nolikumu, lai nepārkāptu personas datu aizsardzības regulējumus, dāvanu saņemšanai vajadzēs pieteikties.

Pieteikuma veidlapa pieejama nolikuma pielikumā, un to varēs iesniegt visa gada garumā. Nolikums paredz, ka pieteikumus dāvanu saņemšanai varēs iesniegt divu gadu garumā no dzimšanas brīža, kā arī to, ka 2022. gadā dzimušos bērnus var pieteikt šogad, ja dāvana nav saņemta. Pieteikuma iesniedzējs saņems uzaicinājumu uz pasākumu. Gadījumā, ja vecāki nevēlas piedalīties pasākumā, tiks nosūtīta informācija par citu dāvanas saņemšanas iespēju.

Pasākumus rīkos kultūras centri, un katru gadu pasākumu norises grafiks atšķirsies. Tas tiks publiskots ne vēlāk kā vienu mēnesi pirms katra konkrētā gada pirmā pasākuma datuma.

Šogad mazuļu sveikšanas pasākumi notiks:

  • 18. maijā Pļaviņās ‒ Pļaviņu pilsētas, Klintaines, Vietalvas un Aiviekstes pagasta mazuļiem;
  • 8. jūnijā Neretā ‒ Neretas, Zalves, Mazzalves un Pilskalnes pagasta mazuļiem;
  • 6. jūlijā Koknesē ‒ Kokneses pilsētas un pagasta, Bebru un Iršu pagasta mazuļiem;
  • 27. jūlijā Jaunjelgavā ‒ Jaunjelgavas pilsētas un pagasta, Sērenes, Seces, Staburaga un Sunākstes pagasta mazuļiem;
  • 8. septembrī Aizkrauklē ‒ Aizkraukles pilsētas un pagasta mazuļiem;
  • 21. decembrī Daudzevā ‒ Daudzeses pagasta mazuļiem;
  • 29. decembrī Skrīveros ‒ Skrīveru pagasta mazuļiem.

Ja pieteikums tiek saņemts vēlāk kā vienu nedēļu pirms pasākuma, pieteikuma iesniedzējs tiks aicināts uz pasākumu nākamajā gadā.

Ar pasākuma nolikumu var iepazīties tīmekļvietnē PašvaldībaNormatīvie akti Dažādi nolikumi.

Lai uzzinātu vairāk informācijas par pasākuma vietu, laiku un norisi, aicinām interesēties pie jūsu pilsētas vai pagasta kultūras darbiniekiem.

Pieteikumu iespējams iesniegt ikvienā novada Valsts un pašvaldību vienotajā klientu apkalpošanas centrā personīgi, nosūtot e-pastā: dome@aizkraukle.lv, kā arī Aizkraukles novada pašvaldības mobilajā lietotnē, sadaļā Iesniegumi.

Lejupielādē lietotni:

Aicinām sagādāt saviem mazuļiem pirmos lielos svētkus Aizkraukles novadā! Pieteikšanās ir sākusies!

Anta Teivāne

Vadītāja
anta.teivane [at] aizkraukle.lv