Neretas pagasts Tūrisms Kultūra
ģimenes atpūta vieta
Foto: Inga Usāne

9. jūlijā tika svinēti Neretas apvienības svētki “Rotājam, radām!”, kuros īpašs pasākums bija atpūtas vietas “Pie pūcītes” atklāšana.

Idejas autors un realizētājs ir neretietis Māris Usāns. Pateicoties Mārim, Neretā ir skaista, sakopota atpūtas vieta ģimenēm, kur turpmāk varēs peldēties, makšķerēt.

Apmeklējot atpūtas vietu, var ieraudzīt glītos koka soliņus, ģērbtuvi, kā arī pašu pūcīti, kas būs šīs vietas simbols un kuru izgatavoja Māris.

Atklāšanas dienā tika sarīkotas makšķerēšanas sacensības jaunajiem makšķerniekiem vecumā līdz 16 gadiem.  Ideja par makšķerēšanu radās Neretas apvienības pārvaldes vadītājam Jurim Gorbačovam. Atsaucība piedalīties sacensībās bija liela. Noteikumi vienkārši: līdz 10 gadu vecumam ar vecāku klātbūtni, savu makšķeri un vēlmi piedalīties. Atvēlētajā stundā bija jāsaķer zivis, un uzvarētājus noteica pēc zivju skaita. 1. vietu ieguva Justs Davidāns (nozvejotas 18 zivis),  2. vietā Nikola Kalniņa (9 zivis) un 3. vietā ar astoņām zivīm – Makss Andersons un Kārlis Putniņš. Viņu starpā notika sacensību otrā kārta, kurš pirmais nozvejo zivi, tas iegūst 3.vietu. Šoreiz veiksme uzsmaidīja Kārlim Putniņam.

Paldies Ivetai Vēverei par paštaisītajām lazdas makšķerēm, kuras varēja izmantot tie dalībnieki, kuriem nebija savas makšķeres.

Vasara ir pašā pilnbriedā. Tāpēc īstais laiks to svinēt! Dodies dabā, tvert miglas rītus, basām kājām izskrieties rasas pļavās un sasmelties sauli. Uzlādēties, piepildīties un ieelpot dabu tā, ka jūti to plūstam kā savu dzīvības sulu. Svētku sajūta būs tikai tad, ja paši to radīsim. Svinēsim vasaru!

Inita Kalniņa

Vadītāja
inita.kalnina [at] aizkraukle.lv