Mazzalves pagasts Neretas pagasts Vide
Neretā un Ērberģē varēs nodot elektrotehniku

Lai veicinātu nolietotās elektrotehnikas nodošanu atbildīgā un videi draudzīgā veidā un padarītu to pieejamāku ikvienam Latvijas iedzīvotājam, vides apsaimniekošanas uzņēmums “Eco Baltia vide” sadarbībā ar “Latvijas Zaļo punktu” Aizkraukles novada Neretā un Ērberģē šajā vasarā izveidos pagaidu punktus nolietotās elektrotehnikas nodošanai.

Aizkraukles novada iedzīvotāji aicināti nodot nevajadzīgo elektrotehniku kādā no šiem pagaidu tehnikas nodošanas punktos:

  • Neretā, Rīgas ielā 4, kur elektrotehnikas punkts būs pieejams no 10. līdz 21. jūnijam;
  • Ērberģē, Ziedoņu ielā 6, kur elektrotehnikas punkts būs pieejams no 25. jūnija rīta līdz 5. jūlijam.

Uz elektrotehnikas nodošanas punktu iedzīvotāji aicināti nogādāt visa veidu elektroiekārtas, kas tiem vairs nav nepieciešamas.

Elektroiekārtas uz nodošanas punktu iedzīvotāji varēs nogādāt visas diennakts laikā. Bez maksas varēs nodot gan lielo sadzīves tehniku, tostarp ledusskapjus, veļas mašīnas, plītis, trauku mazgājamās mašīnas, gan arī mazo tehniku, piemēram, mikroviļņu krāsnis, blenderus, elektriskos svarus, fēnus, virtuves kombainus un citas ierīces. Šķirošanas punktā varēs nodot arī uzkrātās baterijas un akumulatorus. Pirms to izmešanas lūgums tos ievietot aizsietā maisiņā.

Aicinām ievērot, ka nodot iespējams tikai elektropreces, akumulatorus un baterijas. Netiks savākti citi atkritumu veidi, piemēram, mēbeles, logi, durvis, podi. Objektā tiks veikta videonovērošana. Par citu atkritumu veidu nodošanas iespējām iedzīvotāji aicināti sazināties ar sava nama apsaimniekotāju vai “Eco Baltia vide” klientu apkalpošanas centru.

Informējam, ka visa veida nolietotās un nederīgās sadzīves un elektroiekārtas tiek klasificētas kā videi kaitīgie atkritumi, jo tās var saturēt videi un cilvēkam bīstamas vielas. Ja baterijas vai elektroiekārtas netiek nodotas otrreizējai pārstrādei, tās, nokļūstot apkārtējā vidē, var radīt toksisku piesārņojumu, kas kaitē gan dabai, gan cilvēku veselībai. Elektroiekārtas un baterijas satur virkni bīstamu ķīmisku vielu, piemēram, svinu, kadmiju, alvu, dzīvsudrabu un citas.

Plašāka informācija par citiem “Eco Baltia vide” pakalpojumiem, kā arī aktuālo informāciju iespējams atrast uzņēmuma tīmekļvietnē. Jautājumu gadījumā par elektronikas nodošanas punktu aicinām sazināties, zvanot pa tālr. 8717 vai rakstot uz e-pastu info@ecobaltiavide.lv.