Drošība
NBS mācības

No 29. novembra līdz 1. decembrim Ogres un Aizkraukles novadu apkārtnē un gaisa telpā norisināsies Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku un Spānijas bruņoto spēku pretgaisa aizsardzības vienību militārās mācības “Latvian Wolf 23-IV”.

Militāro mācību mērķis ir trenēt pretgaisa aizsardzību un pilnveidot Gaisa spēku vienību un NATO valstu bruņoto spēku vienību savstarpējo sadarbību. Šis ir ceturtais no kopumā četriem pretgaisa vingrinājumiem militāro mācību “Latvian Wolf” ciklā 2023. gadā.

Šādas militārās mācības ievērojami uzlabo izpratni par vienību lomu kopēju uzdevumu izpildē un sniedz neatsveramu ieguldījumu visaptverošā valsts aizsardzībā, veicinot uzņemošās valsts atbalsta funkciju izpildi ienākošajām sabiedroto valstu vienībām.

Iedzīvotāju ievērībai!

Militārā vingrinājuma laikā Latvijas gaisa telpā notiks Gaisa spēku un sabiedroto bruņoto spēku gaisa kuģu – helikopteru UH-60 “Black Hawk”, AN-2 un “Baltic Air Policing” iznīcinātāju zemie pārlidojumi gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā.

Mācību laikā paredzēta militārās tehnikas un karavīru pārvietošanās pa Latvijas galvenajiem un reģionālajiem ceļiem.

Mācības notiks iepriekš saskaņotās teritorijās.

Militārajā vingrinājumā tiks lietoti šāvienu imitācijas līdzekļi, kas neapdraud iedzīvotāju veselību un dzīvību, kā arī nenodara kaitējumu īpašumam un dabai.

Nacionālie bruņotie spēki aicina Latvijas iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret notiekošo militāro vingrinājumu, kas vērsts uz valsts aizsardzības spēju uzlabošanu un reģionālās drošības stiprināšanu.

Aktuālākā informācija par Gaisa spēku aktivitātēm pieejama Gaisa spēku Facebook lapā, Instagram profilā, un Twitter kontā.