Jauniešiem Sabiedrība Uzņēmējdarbība
hakatons

No 11. līdz  15. decembrim norisināsies būvniecības inovāciju hakatons "BIMHack 2023". Pasākumu jau gadu organizē RTU Zinātnes un inovāciju centrs sadarbībā ar RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultāti, Latvijas nacionālo standartizācijas institūciju SIA "Latvijas standarts" un citiem partneriem.  

Hakatona mērķis ir veicināt sadarbību starp dažādām būvniecības nozares jomām, rosinot dalībniekus domāt radoši un izstrādāt integrētus risinājumus un tehnoloģijas ilgtspējai, produktivitātei un drošībai sektorā, popularizējot un veicinot IT tehnoloģiju izmantošanu, procesu automatizāciju un inovāciju ieviešanu būvniecības nozarē. 

"BIMHack 2023" laikā dalībnieki varēs apmeklēt meistarklases, saņemt pieredzējušu mentoru un ekspertu atbalstu. Komandām būs iespēja arī izmantot gan pašu dalībnieku rīcībā esošus datus, gan arī iepriekš sagatavotus sadarbības partneru BIM (būves informācijas modelēšanas) datus, lai radītu inovatīvus, digitālus, kā arī datos un BIM pieejā balstītus risinājumus. Labākajām komandām būs iespēja cīnīties par 3000 eiro balvu fondu.  

Līdz 6. decembrim aicināti pieteikties dalībai hakatonā profesionāļi, studenti, pētnieki un entuziasti, kuriem ir saistoša būvniecības digitalizācijas un inovāciju tēma.  

Pieteikšanās dalībai hakatonā un vairāk informācijas pieejama "BIMHack" tīmekļvietnē.  Dalībnieku skaits ierobežots.  

5. decembrī plkst. 18.00 RTU Zinātnes un inovāciju centra Facebook kontā potenciālie pasākuma dalībnieki aicināti piedalīties informatīvā pasākumā, kurā būs iespēja uzzināt vairāk par hakatonu. 

Pagājušā gada "BIMHack” piedalījās vairāk nekā 60 dalībnieku no Latvijas un ārvalstīm, tajā uzvaras laurus plūca Latvijas un Nīderlandes studentu izstrādāts risinājums, ar kura palīdzību var izveidot parametrisku 3D ēkas modeli, kā arī veikt energoefektivitātes simulāciju, izmantojot dažādus būvmateriālus.  

Pasākums norisināsies tiešsaistē, taču noslēguma daļa, kurā dalībnieki prezentēs savus risinājumus hakatona žūrijai, norisināsies RTU Zinātnes un inovāciju centrā, Ķīpsalas ielā 6A, Rīgā.