Aizkraukle Vide
sakuru aleja

Pagājušās nedēļas nogalē mūsu dārzniece Inese Rupenheite no ziemas “modināja” sakuras un šķiet, tās pārziemojušas labi. Šogad sakuru jeb sīkzobaino kalnu ķiršu aleju Bērzu ielā Aizkrauklē domāts papildināt – vēlmi turpināt aizsākto jau izteicis uzņēmums “Jeld – Wen Latvija”, kas pagājušajā pavasarī iestādīja pirmos desmit kociņus, bet savas pilsētas izdaiļošanā aicināti piebiedroties arī citi uzņēmēji.

Lielajā talkā pagājušā gada aprīlī Aizkrauklē, pie Swedbank filiāles ēkas Bērzu ielā, tika uzsākta sakuru alejas veidošana. Pirmos desmit sakuru kociņus iestādīja SIA “Jeld – Wen” kolektīvs, kurš arī atvēlēja naudu stādiņu iegādei. Jau pagājušajā pavasarī vairāki kociņi uzziedēja, un aizkrauklieši ar sajūsmu uztvēra šo ziņu.

Par sakuru stādiņiem īpaši rūpējas Aizkraukles novada pašvaldības labiekārtošanas speciāliste Inese Rupenheite. Lai pasargātu ziedpumpurus no nosalšanas, ziemā kociņi tika ietīti agroplēvē. Pagājušās nedēļas nogalē dārzniece tos noņēma, modinot kociņus pavasarim. “Tā kā laiks ir silts, nedrīkst pieļaut, ka ziedpumpuri izsustu,” saka Inese Rupenheite. “Pumpuri ir sveiki un veseli, bet vēl pāragri spriest, vai viss ar tiem būs kārtībā un kociņi ziedēs.” Sakuras uzzied aprīļa beigās vai maija sākumā, tas atkarīgs no laikapstākļiem. Aizkrauklē aug sakuras šķirnes “Kanzan” kociņi, kas zied ar pildītiem rozā ziediem, sakuras lapas ir zaļas, bet rudeņos tās iekrāsojas oranži sarkanas.

Uzņēmums “Jeld – Wen Latvija” pašvaldību informējis, ka aizsākto sakuru alejas izveidi vēlas turpināt arī šī gada lielajā talkā, 22. aprīlī iestādot vēl vairākus kociņus. Krāšņie kalnu ķirši patlaban aug Bērzu ielas vienā malā no viena ceļa atzara līdz otram, tagad aleju plānots pagarināt uz Aizkraukles Profesionālās vidusskolas pusi.

Savukārt, lai skaistā aleja veidotos ātrāk un pēc vairākiem gadiem pavasaros Aizkraukle ietērptos rozā ziedu kupenās, Aizkraukles novada pašvaldība aicina arī citus uzņēmējus iesaistīties, lielajā talkā Bērzu ielā iestādot pašu sagādātus sakuras stādus. Kociņus nav vēlams iegādāties pašiem, tos dārzniece pirks vienuviet, izvēloties to pašu šķirni un alejai piemērotus stādiņus. Viens kociņš maksā apmēram 38 eiro.

Ja vēlaties iesaistīties šajā akcijā, lūdzam sazināties ar Inesi Rupenheiti, zvanot pa tālruni +371 28668139 vai rakstot e-pastā: inese.rupenheite@aizkraukle.lv.