Drošība
Policijas priekšniece un inspektori pie jaunā auto
Foto: Vitālijs Prutskis

Aizkraukles novada pašvaldības policijai ir jauns auto – trafarēts, aprīkots ar bākugunīm un videoreģistratoru, un esam viena no pirmajām pašvaldībām Latvijā, kura pie tāda tikusi. Jaunā apvidus automašīna “Dacia Duster”, noformējot operatīvo līzingu, iegādāta par 18 600 eiro.

Aizkraukles novada pašvaldības Attīstības nodaļas vadītāja vietnieks Dzintars Grundšteins informē, ka operatīvā transportlīdzekļa – kompaktā apvidus auto “Dacia Duster” – cena ir 18 600 eiro (ar PVN). Tā nomas līgums (operatīvais līzings) noslēgts pieciem gadiem. Auto piegādāja SIA “Norde”, kas izvēlēta iepirkuma procedūrā.

Jaunā automašīna, kā tas bija paredzēts iepirkumā, ir trafarēta, aprīkota ar bākugunīm un videoreģistratoru.

Aizkraukles novada pašvaldības policijas priekšniece Anita Ozola stāsta, ka pašvaldības policijas rīcībā jau bijušas vairākas “mantotas” automašīnas, ko iepriekš izmantoja līdzšinējo pašvaldību policisti – viena Neretā, viena Pļaviņās un divas Koknesē. Arī tās tiek izmantotas pašvaldības policijas darbā.

Patlaban kopā ar priekšnieci Aizkraukles novada pašvaldības policijā ir astoņi darbinieki. “Šķiet, ka novada ielās mūs jau var pamanīt,” saka pašvaldības policijas priekšniece. “Inspektori patrulē, brauc pie iedzīvotājiem un risina problēmas.”

Anita Ozola atzīst, ka jaunā automašīna būs ļoti liels atspaids. “Līdz šim izmantojām pašvaldības automašīnu, tāpēc ir ļoti liels prieks, ka nu esam tikuši pie savējās. Tas, ka automašīna ir trafarēta, ļoti nozīmīgi ir kaut vai pasākumos, kur jāierobežo vai jāslēdz transporta satiksme. To darot ar šādu auto, cilvēki to uzreiz ievēro, un darbu organizēt ir vienkāršāk un drošāk.”

Šorīt, 19. maijā, Aizkraukles novada pašvaldības izpilddirektors Uldis Riekstiņš pašvaldības policijas priekšniecei svinīgi pasniedza jaunā autiņa atslēgas, un drīz tas jau izripoja ielās. Pirmajā braucienā uz Bebriem devās pati priekšniece, bet jau pusdienlaikā ar to reisā dosies pašvaldības policijas inspektori. Jaunā automašīna atpazīstama ar uzrakstu “Pašvaldības policija. Aizkraukles novads”.