Drošība
Andris Zālīts un Anita Ozola pie policijas auto

Aizkraukles novada pašvaldības policijai ir jauna automašīna – mikroautobuss “Peugeot Expert”. Tas īpaši aprīkots, lai varētu transportēt aizturētas personas, kā arī auto ir pieejams internets, kas ļaus piekļūt datubāzēm un uz vietas noformēt protokolu par pārkāpumu.

Jaunais mikroautobuss ir trafarēts, to rotā uzraksts “Aizkraukles novada pašvaldības policija”. Auto aprīkots ar bākugunīm, navigācijas sistēmu, videoreģistratoru un internetu. Līdz ar to nepieciešamības gadījumā policisti varēs pārbaudīt datus – noskaidrot personu, automašīnas īpašnieku un citu informāciju, kas saistīta ar datubāzēm, un policijas inspektori uz vietas varēs noformēt protokolu par pārkāpumu. Auto ir arī galdiņš rakstīšanai, un šāds auto ir pirmā “mobilā” darbavieta, kas nodota pašvaldības policijas rīcībā.

Tāpat jaunajā automašīnā ir nodalījums ar divām vietām aizturēto personu pārvadāšanai, tā sauktais “būris”, kas nodalīts no vadītāja. Tajā ir speciāli paklāji, kurus viegli tīrīt.

Aizkraukles novada pašvaldības policijas priekšniece Anita Ozola stāsta, jauno auto izmantos, lai transportētu personas, kas ir alkohola reibumā vai bezpalīdzīgā stāvoklī, un viņi jānogādā mājās vai atskurbināšanas vietā. “Līdz šim mums tā bija problēma, jo bija tikai viena automašīna, kas piemērota aizturētu personu pārvadāšanai. Tagad varēsim strādāt operatīvāk,” atzīst pašvaldības policijas priekšniece.

Jauniegādātā operatīvā transportlīdzekļa kopā ar aprīkojumu cena ir 52 176 eiro (bez PVN). Auto piegādāja SIA “Transporent”, kas izvēlēta iepirkuma procedūrā.

Šī automašīna ir otrais Aizkraukles novada pašvaldības policijai iegādātais jaunais transportlīdzeklis – pagājušā gada maijā pašvaldības policija tika pie apvidus automašīna “Dacia Duster”, kas aprīkota ar bākugunīm un videoreģistratoru. Pašvaldības policijas inspektoru rīcībā tagad kopā ir sešas automašīnas, četras no tām iegūtas “mantojumā” – šos auto iepriekš izmantoja līdzšinējo novadu pašvaldības policisti, divas mašīnas bija Pļaviņās, viena – Koknesē, viena – Neretā. No sešām automašīnām, kas ir Aizkraukles novada pašvaldības policijas rīcībā, četri ir operatīvie transportlīdzekļi, kas aprīkoti ar bākugunīm un citu policijas auto nepieciešamo aprīkojumu.

Patlaban kopā ar priekšnieci Aizkraukles novada pašvaldības policijā ir desmit darbinieku, no tiem darba ierindā ir septiņi policijas inspektori. Paredzēts, ka no 5. jūnija visi inspektori strādās vienuviet pašvaldības policijas telpās Lāčplēša ielā 4, bet ekipāžas dosies uz patrulēšanas vietām visā novadā.