Sabiedrība Kultūra Sports
plakāts tēva dienas pasākumiem

Svētdien, 10. septembrī, visā Latvijā un arī Aizkraukles novadā tiks svinēta Tēva diena. Aizkraukles novadā dažādi pasākumi notiks 7., 8., 9. un 10. septembrī.  Ieskatieties aktivitāšu piedāvājumā ‒ varbūt kāds pasākums ieinteresē tieši jūsu ģimeni! 

Sveicam visus Aizkraukles novada tēvus un vectēvus šajos ģimeņu stiprināšanas svētkos! Aicinām piedalīties dažādās aktivitātēs kopā ar saviem bērniem un mazbērniem un labi pavadīt laiku ārpus mājas sportiskās, izzinošās un ģimeni saliedējošās nodarbībās!  

Tēva diena tiek svinēta par godu visiem pasaules tēviem, tādējādi godinot viņu nozīmīgo lomu ģimenē un sabiedrībā. Šajā dienā galvenais ir pateikties tēviem par viņu devumu un ieguldījumu bērnu audzināšanā, kā arī stiprināt ģimenes saites.  

Tēva dienas pasākumi Aizkraukles novadā 

Aizkrauklē 

  • 10. septembrī pulksten 11.00 pie Aizkraukles kultūras centra – Tēva dienas pasākums. Leļļu teātris “Tims” aicina uz koncertprogrammu “Šreks un ēzelītis dejā lec...”. Pēc izrādes – dažādi jautri un atraktīvi pārbaudījumi tētiem kopā ar bērniem. Pasākuma rīkotāji aicina tētus būt radošiem, pārsteidzot paši sevi un pasākuma rīkotājus – ierodoties uz pasākumu, tērpties atbilstoši tematikai “Supertētis”. Ģimenēm būs iespēja spēlēt āra spēles pasākumā “Nāc ārā spēlēties!” un piedalīties citās radoši atraktīvās nodarbēs.   
  • No pulksten 12.30 līdz 13.30 kultūras centra pirmā stāva mazajā zālē biedrība "Vecāki Aizkrauklei" aicina uz bezmaksas Improvizācijas teātra nodarbību. Ikvienam interesentam iepazīšanās nodarbībā būs iespēja izmēģināt, kā droši riskēt, priecāties un kļūdīties, radīt improvizētus stāstus un tēlus. Būs dažādi uzdevumi, kas rosina iztēli. Nodarbība paredzēta bērniem un pieaugušajiem no deviņu gadu vecuma. Jaunāki dalībnieki tiek gaidīti uz nodarbību kopā ar vecākiem. Iepriekšēja pieredze nav nepieciešama. Nodarbību vadīs improvizatori Dita Nitiša un Dzintars Rožkalns. Pirms došanās uz nodarbību aicinājums aizpildīt pieteikuma anketu.

Daudzevā  

  • 10. septembrī pulksten 12.00 – pulcēšanās pie pagastmājas Tēva dienas velobraucienam. Dalībnieki aicināti izrotāt savu braucamrīku. Notiks dažādas sportiskas aktivitātes, viktorīna.  

Iršos

  • 10. septembrī pulksten 11.00 Iršos – Tēva dienai veltīts pasākums “Iršu autofani”. Piedalās Žvaginu dzimtas autobraucēji ar savām sporta automašīnām. Sportiskās aktivitātes: žiguļa vilkšana, riepu maiņa (komandā divi cilvēki), riepu velšana, sievu nešana, “Tētim kukaragā”, skrūvēšanas ātrumsacensības un citas atrakcijas. Īpaši aicinātas ģimenes – ar tēti priekšgalā! 

Mazzalvē 

  • 9. septembrī pulksten 11.00 Ērberģes muižas pagalmā – sportiska un arī ne tik sportiska ģimeni saliedējoša Tēva diena tēvu komandām ar bērniem triju cilvēku sastāvā (tēvs, bērns vai vairāki bērni, vai vectētiņš, krusttēvs, mamma).  Būs deviņas stacijas ar dažādiem uzdevumiem ‒ “Sasien kaklasaiti!”, “Uzslavas tētim”, “Atrodi apslēpto mantu!”, “Nopin bizi!”, “Tātis ‒ trāpīgs mednieks” un citas. Pēc pasākuma būs iespēja pacienāt savu komandu mājas kafejnīcā Ērberģes muižā.  

Secē 

  • 8. septembrī Seces pamatskolā ‒ Tēva dienas svinības. Pulksten 13.30 ‒ jautrās stafetes sporta zālē. Pulksten 15 ‒ ballīte kopā ar tēti kultūras nama zālē. Aicināti piedalīties tēvi, vectēvi, krusttēvi.  

Skrīveros 

  • 10. septembrī no pulksten 11.00 līdz 15.00 pie Skrīveru kultūras centra – Tēva diena kopā ar  dziedātāju Agnesi Rakovsku un “Zvaigznāja kuba” komandu: dažādas meistarklases, iepazīšanās ar mūzikas instrumentiem, mūzikas ierakstu studiju. Pasākumi būs bez maksas. Darbosies 12 mūzikas stacijas: “Iemācies dziesmu uz ukuleles!”, “Izveido savu komiksu!”, “Uzraksti dziesmu par ēdienu!”, “Izkrāso mūzikas pasauli!”, “Izzini mājas ierakstu studiju!”,  “Pārveido Agneses dziesmu!”, “Uzzini, kā ir uzstāties publikas priekšā (performance)!”, “Mūzikas studijā atpazīsti dzīvnieku balsis!”, “Izmēģini spēlēt zvangu!”, “Izmēģini spēlēt bungas!”, “Izmēģini spēlēt klavieres!”, “Izmēģini spēlēt uz īstiem augļiem!”. 
  • No pulksten 11.00 Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas stadionā ‒ ģimeņu minifutbola spēles.  

Vietalvā  

  • 7. septembrī pulksten 10.00 bibliotēkā –  pasākums pirmsskolas grupas bērniem “Mans tētis un es”: apsveikumu veidošana tēviem, zīmējumi un stāsti.