Pļaviņas Kultūra

Valsts Kultūrkapitāla fonds pirmajā šī gada projektu konkursā atbalstīja Pļaviņu bibliotēkas projektu “Iedvesma. Redzēt, dzirdēt un just”, piešķirot 600 eiro tā īstenošanai. Projekta kopējās izmaksas ir 905 eiro.

Projekta mērķis ir veicināt bibliotēkas apmeklētāju lasītprieku un radošumu, piedāvājot literārus sarīkojumus – tikšanos ar latviešu mūsdienu rakstniekiem.  Laika posmā līdz 2023. gada jūlijam bibliotēkā notiks trīs literārie sarīkojumi, kuros lasītājiem būs iespēja klātienē satikt rakstnieces Lauru Vinogradovu, Andru Manfeldi un Loti Vilmu Vītiņu. Pasākumi iecerēti dažādu vecumu bibliotēkas apmeklētājiem – pirmskolas un sākumskolas bērniem, pusaudžiem  un arī pieaugušo auditorijai. Rakstnieces iepazīstinās ne tikai ar saviem literārajiem darbiem, bet arī  ar radošo procesu, stāstot, kā top literārie teksti, zīmējumi un ilustrācijas, kāds ir ceļš līdz grāmatai.

Paralēli tiks izsludināts radošo darbu konkurss visu vecumu lasītājiem. Žūrijas vērtējumā labākie darbi saņems jaukas piemiņas balvas. Ceram, ka konkursa radošo darbu izstāde priecēs ikvienu bibliotēkas apmeklētāju.

Pirmais literārais sarīkojums notiks 28. aprīlī pulksten 16, kad Pļaviņu bibliotēkā viesosies rakstniece Laura Vinogradova, vairāku grāmatu autore gan bērniem, gan pieaugušajiem. Paši mazākie lasītāji saņems īpašus ielūgumus uz tikšanos ar rakstnieci.

Aicinām sekot līdzi projekta aktualitātēm bibliotēkas ziņās!

Ineta Grandāne

Vadītāja
ineta.grandane [at] aizkraukle.lv