Pļaviņas Sports
Skvoša uzvarētāji

Pēdējo trīs nedēļu laikā Rīgā aizvadīti divi turnīri, kuros piedalījās Pļaviņu skvoša spēlētāji – 26. un 27. martā notika 19. Latvijas čempionāts skvošā junioriem un senioriem, bet 8. un 9. aprīlī turnīrs “Victor balva skvošā fināls”. Tajos gūti ievērojami sasniegumi, un Anita Vītola kļuva par Latvijas čempioni grupā līdz 13 gadiem.

19. Latvijas čempionāts skvošā junioriem un senioriem

Te tika fiksēts rekordliels dalībnieku skaits. "Skvoša klubu Pļaviņas" pārstāvēja 12 dalībnieku dažādās vecuma grupās. Jāpiebilst, ka 10 gadus vecais Markuss Vairovs debitēja zēnu grupā līdz 15 gadiem. Markusam šī bija laba iespēja gūt svarīgu pieredzi.

Meiteņu grupā līdz 13 gadu vecumam visu pjedestālu aizņēma Pļaviņu kluba audzēknes. Trešo vietu ieņēma Agnese Anna Balčuna, otro – Kristīne Skvorcova, bet Anita Vītola kļuva par Latvijas čempioni grupā līdz 13 gadiem. Anitai tas bija pēdējais turnīrs šajā vecuma grupā. Jāatzīmē, ka Anita piedalījās arī citā vecuma grupā līdz 19 gadiem. Mačā par trešo vietu viņa zaudēja un ieguva  4.vietu.

Junioru kategorijā līdz 19 gadiem trešajā vietā ierindojās Jānis Smilgājs. Bet pārējie mūsu kluba dalībnieki – Helmuts Vītols, Roberts Mačs un Kristiāns Ariāns Orniks – ierindojās attiecīgi 4., 7. un 8. vietā. Roberts Mačs Latvijas Skvoša federācijas turnīros piedalījās pirmo reizi.

Senioriem šajā čempionātā neizdevās tikt pie godalgām. Lai gan konkurence grupās bija ļoti liela un izredžu uz pirmajām trīs vietām bija maz, laukumā tika atstāti visi spēki. Labāko sniegumu uzrādīja Olita Znotiņa, ieņemot 5. vietu. Olita nav piedalījusies sacensībās kopš 2019. gada, un tā bija laba atgriešanās.

Victor balvas skvošā fināls

Sieviešu grupās noslēdzošajā turnīra posmā dažādu iemeslu dēļ nevarēja piedalīties mūsu kluba pieaugušo pārstāves, viņas nomainīja juniores: pirmajā grupā Anita Vītola, otrajā grupā Kristīne Skvorcova un Agnese Anna Balčuna. Anita jau iepriekš ir piedalījusies pieaugušo sacensībās, bet Kristīnei un Agnesei Annai šī dalība bija debija pieaugušo sacensībās. Meitenes nenobijās no savām sāncensēm un veiksmīgi aizvadīja šo turnīru, ieņemot vietas kopvērtējuma vidusdaļā. Par uzvarētājiem kļuva Latvijas 2. numurs Baiba Lulle pirmajā grupā un Anna Malarenko (19. vieta Latvijas Skvoša federācijas reitingā) otrajā.

Pirmo reizi vīriešu grupās piedalījās uzreiz seši skvošisti no Pļaviņām. Spēcīgākajā grupā "Skvoša Klubu Pļaviņas" pārstāvēja Aivars Lucijanovs, bet trešajā spēcīgākajā grupā – Aleksandrs Orlovskis, Vladimirs Starčenko, Artūrs Balčuns, Jānis Smilgājs un Helmuts Vītols.

Mačā par trešo vietu otrā posma uzvarētājs Aivars Lucijanovs 45 minūšu mačā zaudēja savam principiālajam pretiniekam rīdziniekam Jānim Plūmem un ieguva ceturto vietu. Trešajā grupā pēc sacensību bronzu izcīnīja Jānis Smilgājs. Par uzvarētājiem trijās vīriešu grupās kļuva Andrejs Sautins (5), Lukass Kančs (16) un lietuvietis Liudvikas Janiusausks (57).