Pļaviņas Izglītība
piemiņas balva

Saulespuķu plaukumā, kam līdzās jau vējo rudens smarža, 1. septembra rītā uz skolu devās mūsu skolēni, lieli un mazi, sapņaini un patīkami satraukti. Šajā dienā Pļaviņu vidusskolā sirsnīgi sagaidīja kuplo pirmklasnieku pulciņu un pirmo reizi tika pasniegta jauniedibinātā skolotāja Māra Siliņa piemiņas stipendija – tā piešķirta 12. klases audzēknei Edītei Visocakai.

Pļaviņu vidusskolā 53 pirmklasniekus uzņēma un mīļi sagaidīja skolas direktore Ilze Luksa, Pļaviņu apvienības pārvaldes vadītājs Andris Ambainis, 12. klases skolēni, kuplā skolēnu un skolotāju saime. Skolas 1.a klasē mācības uzsāks 26 skolēni, viņu audzinātāja būs Inga Baginska, savukārt 1.b klasē ir 27 audzēkņi, klases audzinātāja – Sandra Fišmeistare.

Zinību dienas rītā svinīgi tika pasniegta arī pirmā Māra Siliņa piemiņas stipendija, ko saņēma 12. klases skolniece Edīte Visocka. Stipendija ik gadu tiks piešķirta vienam Pļaviņu vidusskolas skolēnam par labām un teicamām sekmēm mācībās, īpaši novērtējot sasniegumus ķīmijā. Stipendiju izveidojis kāds skolas absolvents, kurš vēlējies palikt anonīms, lai godinātu Pļaviņu vidusskolas ķīmijas skolotāju Māri Siliņu, kura prasmes, cilvēcība un mīlestība pret savu darbu daudziem jo daudziem topošajiem absolventiem palīdzējusi izvēlēties dzīves ceļu, kas tieši vai netieši saistīts ar ķīmijas zināšanām.

Pļaviņu vidusskolas direktore Ilze Luksa visus sveica jaunajā mācību gadā, atgādinot, ka ir vairāki iemesli šajā dienā priecāties – par atkal satikšanos skolā, par klātienes mācību procesu, par nokomplektētu pedagogu un tehnisko darbinieku kolektīvu. Skolēnus un Zinību dienas svinīgā pasākuma viesus sagaidīja arī pārsteigums – muzikāls sveiciens skolotāju izpildījumā, maestro lomā iejutās 2. b klases audzinātājs Gints Balodis.

Šis mācību gads Pļaviņu vidusskolā tiks aizvadīts jubilejas zīmē, skola svinēs 105. gadadienu, kurai ar patīkamu satraukumu gatavosies viss skolas kolektīvs.

Savukārt Pļaviņu Mākslas skola šajā, nu jau 16. mācību gadā, pulkā uzņem desmit 1. klases audzēkņus, kā arī astoņus jaunos māksliniekus, kuri pēc savam vecumam atbilstošu iestājeksāmenu nokārtošanas uzsāks mācību gaitas. Šogad jaunie mākslinieki tikās svinīgā pasākumā Pļaviņu vidusskolas svinību zālē, kur viņus sagaidīja skolas direktore Iveta Ušacka un pedagogi. Pēc jauno skolēnu sveikšanas klātesošo zināšanas pārbaudīja un ar krāsām eksperimentēja anonīmie ķīmiķi. Kā pārliecinājāmies, pamatkrāsu jaukšanas pamatprincipus mākslinieki ir apguvuši labi, un ķīmiķi par teorētiskajām zināšanām pārliecinājās arī praksē.

Jauns mācību gads iesācies arī Pļaviņu Mūzikas skolā, kur muzikālo talantu izkops un attīstīs vienpadsmit 1. klases audzēkņi. Mūzikas skolas direktore Dita Ārgule atgādina, ka jauno audzēkņu uzņemšana turpinās arī 1. un 2. septembrī, piedāvājot apgūt arī neparastu, bet ļoti skanīgu instrumentu – trombona un eifonija – spēli. Pļaviņu Mūzikas skolai šis ir 65. mācību gads, tādēļ jubilejas gads gaidāms izglītojošu pasākumu un izcilu koncertu piesātināts.

Lai visiem zināšanām piepildīts, radošs un veiksmīgs jaunais mācību gads!

Zinību diena Pļaviņās