Aizkraukle Sabiedrība
radošās darbnīcas

Aizkrauklē, bērnu kompetenču attīstības centrā “Medāni”, radošajās darbnīcas “Ziemassvētkus gaidot” bija pulcējušies ap 20 bērnu un viņu vecāku no Aizkraukles novada Sociālā dienesta Atbalsta nodaļas ģimenēm ar bērniem. Viņi darināja Adventes kompozīcijas, cepa un rotāja piparkūkas un piedzīvoja Montesori vidi, darbojoties ar mācību materiāliem.

Pasākums notika pēc ģimenes asistentes Zanes Lukevičas iniciatīvas, lai veicinātu ģimenes kopā būšanu, ieviestu jaunas un nostiprinātu jau esošās svētku tradīcijas un radītu kopīgu svētku noskaņu. “Svētki ir tieši tik skaisti, cik skaists ir bijis to gaidīšanas laiks,” atzīst Zane Lukeviča, kura vēlējās dalīties sirds siltumā, vairojot labo Ziemassvētku gaidīšanas laikā. Zane ir pārliecināta, ka tradīciju radīšana un ievērošana ģimenē labvēlīgi ietekmē bērnu emocionālo labsajūtu. Ģimenē veidojot, atkārtoti piedzīvojot svētku svinēšanas tradīcijas, mēs saviem bērniem rādām lielisku paraugu, kā pašiem radīt prieku sev un citiem.

Piparkūku cepšanas un rotāšanas darbnīcu vadīja pieaicinātā talantīgā piparkūku meistare ‒ Aizkraukles pensionāru biedrības pārstāve Irēna Žurzdina. Vecāki ar bērniem gatavoja un rotāja savas izsmalcinātās piparkūku figūras. Šis kulinārais piedzīvojums ne tikai veicināja savstarpējo sadarbību, bet arī deva iespēju katram tās dalībniekam izpausties un attīstīt savu radošumu. Nākamajā darbnīcā, ko vadīja Zane Lukeviča, bija iespēja attīstīt pašaktivitāti un pašizpausmi, praktiskā, radošā darbībā darinot Adventes kompozīcijas gan no dabas materiāliem, gan mākslīgajiem materiāliem, tos savstarpēji kombinējot. Šis kreatīvais process ne tikai veicināja kopīgu darbu, bet arī radīja prieku un izpratni par nozīmi savstarpēji sadarboties un dalīties idejās. Noslēdzošajā stacijā bērniem ar vecākiem bija iespēja kopā ar Sabīni Putāni, bērnu kompetenču attīstības centra “Medāni” vadītāju un Montesori pedagoģi, iepazīties, sajust un strādāt ar Montesori materiālu, kas veicina bērnos zinātkāri un vēlmi mācīties, izprast un atklāt.

Nobeigumā visi pulcējāmies pie kopīga svētku galda, lai baudītu “Medānu” sarūpēto tēju un pašu gatavotos cepumus. Pasākuma dalībnieki dalījās savās pārdomās par piedzīvoto. "Man šis pasākums ļāva atkal sajust ģimenes siltumu, piparkūku smaržu un atgādināja par svarīgumu būt kopā," atzina viens no dalībniekiem.

Atbalsta nodaļas ģimenēm ar bērniem vadītāja Zane Brovacka pauž gandarījumu par aizvadīto pasākumu: “Aizkraukles novada Sociālais dienests arī turpmāk ir ieinteresēts un atvērts jebkura veida sadarbībai turpināt šādus pasākumus, lai stiprinātu ģimenes un veicinātu kopā būšanu, radot jaukas atmiņas un neaizmirstamus mirkļus. Šādi pasākumi nostiprina svarīgas vērtības – kopīgumu, atmiņu veidošanu un siltumu starp ģimenes locekļiem”.

Lai kopā būšanas prieks un svētku noskaņa ikvienā ģimenē!

Zane Brovacka

Nodaļas vadītāja - Daugavas iela 1, Aizkraukle
zane.brovacka [at] aizkraukle.lv