Tūrisms
mājas kafejnīcu dienas

Šogad Latvijā notiks “Mājas kafejnīcu dienu” ceturtā sezona ‒ kopumā 42 galamērķos. Aizkraukles novadā viesu uzņemšanai jāpiesakās līdz šī gada 30. aprīlim.

Akciju rīko Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Tūrisma departaments un Latvijas Lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs”. Tās laikā saimniecību un māju pagalmi, lauku sētas un citas vietas, kas ikdienā nav saistītas ar uzņēmējdarbību un ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu, pārvēršas par improvizētām kafejnīcām. Interesentiem par samaksu tiek piedāvāts nogaršot vietējo ēdienu, gūt lielisku garšas pieredzi, kā arī baudīt interesantu kultūras programmu. Ikviens tiek aicināts apmeklēt mājas kafejnīcas, izbaudīt to kulināro piedāvājumu un iepazīt vietējās tradīcijas.

Aizkraukles novada teritorijā apmeklētājus “Mājas kafejnīcu dienās” uzņems divās nedēļas nogalēs. Vidusdaugavā ‒ Skrīveros, Aizkrauklē, Koknesē, Pļaviņās un to apkārtnē ‒ mājas kafejnīcu dienas notiks 20. un 21. jūlijā, Sēlijā ‒ Jaunjelgavā, Neretā un to apkārtnē ‒ 7. un 8. septembrī.

Aicinām “Mājas kafejnīcu dienās” piedalīties vietējos iedzīvotājus, kas ikdienā nenodarbojas ar ēdināšanu vai tūrismu, bet šajās dienās ir ar mieru atvērt savas mājas/sētas un pacienāt viesus. Pasākumā var piedalīties arī uzņēmēji, kuri ikdienā sniedz ēdināšanas pakalpojumus. Priecāsimies tikties ar iepriekšējo gadu “Mājas kafejnīcu dienu” dalībniekiem un izbaudīt viņu viesmīlību atkārtoti! Viens dalībnieks akcijā var piedalīties tikai vienu reizi sezonā.

Gatavojoties “Mājas kafejnīcu dienām”, saimniekiem būs jāpiedalās Pārtikas un veterinārā dienesta apmācībās, jāsaskaņo ēdienkarte ar dienestu, attālināti jāveic Valsts ieņēmumu dienesta instruktāža. Būs iespēja noklausīties iedvesmojošus un izglītojošus seminārus par viesmīlību, pasākumu noformēšanu, kā arī īsumā par mārketinga aktivitātēm. Tīmekļvietnē www.majaskafejnicas.lv būs pieejama informācija par katru no galamērķiem, to dalībniekiem, ēdienkartēm un cita praktiska informācija.

Norisēm līdzi var sekot Facebook un Instagram vietnēs, tāpat arī Aizkraukles novada tūrisma sociālo tīklu vietnēs www.visitaizkraukle.lv, Facebook un Instagram.

Vidusdaugavas mājas kafejnīcu dienu koordinators ir Aizkraukles novada un Kokneses tūrisma informācijas centrs (Lauma Āre, e-pasts: turisms@aizkraukle.lv, tālrunis +37129275412).

Lai piedalītos “Mājas kafejnīcu dienās” Vidusdaugavā, dalībniekiem līdz šī gada 30. aprīlim jāpiesakās, aizpildot elektroniski anketu.

Lauma Āre

Nodaļas vadītāja vietniece
lauma.are [at] aizkraukle.lv