Jaunjelgava Sabiedrība
senioru samits

7. oktobrī Jaunjelgavas kultūras namā uz pirmo novada senioru samitu pulcējās pensionāru biedrību pārstāvji no Sunākstes, Neretas, Daudzeses, Sērenes, Skrīveriem, Kokneses, Aizkraukles un Jaunjelgavas.

Samita rīkotāji – Jaunjelgavas kultūras centra direktore Sandra Smona un mākslinieciskās daļas vadītājs Eduards Kaļķis – pasākumu bija iecerējušo kā iespēju senioriem tikties ar Aizkraukles novada un citu iestāžu vadību. Ar senioriem tikās Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums, pasākumā piedalījās arī domes deputāti Zane Romanova, Evija Vectirāne un Arvis Upīts, kā arī Sociālā dienesta vadītājs Edvarts Pāvulēns, Aizkraukles novada Interešu izglītības centra pieaugušo izglītības darba speciāliste Ivonna Broka un Kultūras pārvaldes vadītāja Anta Teivāne.

Tikšanos ievadīja jaunjelgavieša Arvīda Toča dzejas rindas, kuras veltītas īpaši šim samitam. Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums izsmeļoši iepazīstināja klātesošos ar pirmajā apvienotā novada darba gadā paveikto visos novada pagastos un pilsētās. Par aktualitātēm valsts līmenī vēstīja Latvijas Pensionāru federācijas valdes locekle Dzintra Žilde. Taču vislielāko iedzīvotāju interesi raisīja Sociālā dienesta vadītāja Edvarta Pāvulēna stāstītais par sociālā atbalsta sistēmu novadā un senioru iespējām saņemt atbalstu šajā grūtajā krīzes periodā. Aplausus izpelnījās arī pasākuma īpašā viesa – jaunjelgavieša, Saeimas deputāta Ata Lejiņa pārdomas par pasaulē notiekošo un uzmundrinājuma vārdi.

Nākamais notikums pasākumā bija “Brīvais mikrofons”, pie kura iespēju izteikties gan par pasaulē notiekošo, gan tuvākajos mēnešos sagaidāmajiem izaicinājumiem izmantoja lielākā daļa klātesošo senioru. Pašvaldības pārstāvjiem nācās atbildēt arī uz dažādiem jautājumiem gan par sociālo jomu, gan kultūras dzīvi un norisēm novadā, gan arī turpmākajiem attīstības plāniem. Novada priekšsēdētājs rosināja seniorus apvienoties un kopīgi veidot senioru padomi, kura, tāpat kā Jauniešu dome, varētu piedalīties sarunās par nozares politikas veidošanu novadā, pārstāvot vienu no lielākajām iedzīvotāju grupām novadā – Aizkraukles novadā katrs piektais iedzīvotājs ir pensijas vecumā.

Pasākuma noslēguma daļā klātesošos izklaidēja Aizkraukles senioru ansamblis “Maļinovij Zvon” un par mūziku raitam deju solim rūpējās grupa “Pipari”.

Paldies Jaunjelgavas kultūras centra kolektīvam par lielisko iespēju satikties un lai šī tradīcija turpinās arī nākamgad!

Seniori samits Jaunjelgavā