Aiviekstes pagasts Pļaviņas Sports

Ziema rit pilnā sparā un arī šogad Latvijas vispārizglītojošo skolu audzēkņi aicināti piedalītiesS!-Fischer 2023” Ziemas skolēnu čempionātā, kura pirmais posms 3. februārī notiks slēpošanas, biatlona sporta bāzē “Jankas – Jaujas” Aiviekstes pagastā. Tajā aicināti piedalīties arī Aizkraukles novada skolu jaunie slēpotāji, iesaistoties sportiskā cīņā par galveno balvu – 1500 eiro distanču slēpošana inventāra iegādei.

Čempionāta ideja radusies Siguldā, kur čempionāts ik ziemu tiek organizēts kopš 2015. gada, katru reizi piesaistot arvien vairāk skolas un skolēnus no visas Latvijas, kļūstot par apmeklētāko Latvijas distanču slēpošanas čempionātu skolu jaunatnei. Pēdējās sezonās čempionāts pulcēja vairāk nekā 700 skolēnus no 53 Latvijas vispārizglītojošajām skolām. Sacensību organizatori vēlas popularizēt distanču slēpošanu kā veselīgu sporta un dzīves veidu.  

“S!-Fischer 2023” Ziemas skolēnu čempionāts šogad notiks trijos posmos, kuros Latvijas skolas aicinātas cīnīties par čempionāta galveno balvu – 1500 eiro distanču slēpošanas inventāra iegādei no “Fischer Latvia”. 

  • Pirmais čempionāta posms 3. februārī pulksten 13 (sacensību starts) notiks slēpošanas, biatlona sporta sporta bāzē “Jankas – Jaujas” Aiviekstes pagastā. Reģistrācija no pulksten 12.
  • Otrais sacensību posms 17. februārī pulksten 12 notiks slēpošanas un biatlona centrā “Cēsis”, Priekuļos.
  • Trešais posms – 10. martā pulksten 12 Fischer slēpošanas centrā Siguldā, Puķu ielā 4.  

Pirmajā posmā plānots intervāla starts klasiskajā solī, otrajā posmā intervāla starts brīvajā stilā (SV10 klasiskajā solī), savukārt trešajā posmā šķēršļu un veiklības distance brīvajā stilā un sprinta aplis. Distances garums visos posmos tiks precizēts pirms posma atkarībā no laika apstākļiem. 

Sacensībās var piedalīties Latvijas vispārizglītojošo skolu komandas. Dalībnieku grupas tiek iedalītas pēc vecumiem: S10 un V10 – 2013.gadā dzimušie un jaunāki, S12 un V12 – 2011. un 2012. gadā dzimušie, S14 un V14 – 2009. un 2010. gadā dzimušie, S16 un V16 – 2007. un 2008. gadā dzimušie, S18 un V18 – 2004. Un 2005. gadā dzimušie. Sacensībās atļauts piedalīties arī 2003. gadā un 2004. gadā dzimušajiem skolēniem, dalībai nepieciešama izziņa no skolas, ka skolnieks nav palicis uz otru gadu un ka ir attiecīgās skolas skolēns. 

Dalībnieki tiek vērtēti noteiktajās vecuma grupās. Grupas kopvērtējumu aprēķina, summējot katrā posmā iegūtos punktus. Katras grupas uzvarētājs saņem 1000 punktus. Katrai nākamajai vietai punktus aprēķina, uzvarētāja laiku dalot ar konkrētās vietas uzrādīto laiku. Skolu kopvērtējumā tiek vērtēta trīs grupu labāko rezultātu summa, ko sastāda divi labākie rezultāti katrā vecuma grupā.  

Skolas var pieteikties, sūtot skolēnu sarakstu (vārds, uzvārds, vecuma grupa sacensībās, trenera vai skolotāja kontakti) e-pastā: fsc@siguldassports.lv un apmaksāt dalību pēc piestādīta rēķina. 

Sacensības organizē Fischer slēpošanas centrs (SIA “Siguldas Sporta serviss”) sadarbībā ar slēpošanas un biatlona centru “Cēsis” (SIA “Cēsu Olimpiskais centrs”), slēpošanas, biatlona sporta bāzi “Jankas – Jaujas”, Fischer Latvia un biedrību “A2”.  

Sacensību galvenais tiesnesis Inese Miltiņa, tālrunis informācijai: +371 26101996.