Aizkraukle Izglītība Koknese
Vācu valodas mēnesis

Vācu valodas mēneša laikā 19. aprīlī Vācijas Federatīvās republikas vēstnieks Latvijā Kristians Helts ar kolēģiem viesosies Aizkraukles novada vidusskolā un Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā.

Tikšanās laikā vēstniecības pārstāvji ar skolas vadību un vācu valodas pedagogiem pārrunās aktuālo situāciju par turpmākās svešvalodu apguves programmu un vācu valodas apmācību, kā arī tiksies ar skolēniem, kuri varēs izbaudīt muzikālo vācu valodas stundu kopā ar Joranu Šteinhaueru.

"Es vienmēr priecājos par katru iespēju apmeklēt Latvijas skolas un nepastarpināti aprunāties ar skolēniem, kas apgūst vācu valodu, un viņu centīgajiem skolotājiem," stāsta vēstnieks Kristians Helts. "Tā es gūstu tiešu priekšstatu par Latvijas skolu ikdienas dzīvi un varu dalīties skolēnu priekā par vācu valodas apguvi, kā arī izteikt atzinību skolotājiem par viņu ārkārtīgi nozīmīgo darbu. Mums viņi ir svarīgi tiltu būvētāji starp mūsu sabiedrībām. Esmu lepns, ka savas darbības laikā esmu viesojies neskaitāmās Latvijas skolās un daudzus skolēnus esmu uzņēmis savā rezidencē vai vēstniecībā."

Kopā darīt, sarunāties un iepazīt citu valstu paradumus, tradīcijas un kultūru ir vadmotīvs visiem mēneša laikā iecerētajiem notikumiem, kuru mērķauditorija ir skolēni, viņu vecāki, esošie un topošie skolotāji, dažādu specialitāšu studenti un jebkurš, kas vēlas apgūt vācu valodu.

Vācu valodas mēneša iniciatīva radusies uz Latvijas izglītības politikas reformas fona, saskaņā ar kuru pēc trim gadiem paredzēts pakāpeniski atteikties no krievu valodas kā otrās svešvalodas, tās vietā piedāvājot apgūt kādu no Eiropas Savienības valodām. Aptaujas rāda, ka vairāk nekā divas trešdaļas skolu vēlētos piedāvāt vācu valodu kā otro svešvalodu. Taču, lai reformu veiksmīgi varētu īstenot, ir nepieciešams ievērojami lielāks skaits kvalificētu vācu valodas pedagogu. Vācijas Federatīvās Republikas vēstniecība, Gētes institūts Rīgā un citas vāciski runājošās organizācijas ir gatavas atbalstīt Latvijas valdību un skolas šajā pārejas periodā, un jau šobrīd notiek ciešs dialogs par reformas detaļām ar Izglītības un zinātnes ministriju. Vācu valodas mēnesis šajā kontekstā skatāms kā simbolisks un atbalstošs solis iecerētajai izglītības reformai.