līzfinansē Eiropas Savienība

Sociālajā aprūpes centrā (SAC) „Pļaviņas” jau no jūnija nogales valda liela rosība – notiek vērienīgi rekonstrukcijas darbi aprūpes centra pirmā stāva telpās un palīgēkā, kur līdz remontam darbojās aprūpes centra veļas mazgātuve. Šobrīd tā ir pārcelta uz citām pagaidu telpām, kamēr strādnieki veic vecā grīdas seguma un pamatnes demontāžu un jaunās grīdas pamatnes siltināšanu un ieklāšanu, kā arī sienu apšūšanu, špaktelēšanu un krāsošanu. Pēc renovācijas veikšanas aprūpes centrs tiks pie jaunām veļas mazgājamām mašīnām un žāvētājiem.

Arī aprūpes centra pirmā stāva lielākajai daļai paredzēta gan grīdas seguma maiņa, gan sienu un griestu apdare, tāpat kā daļēja logu nomaiņa, ventilācijas uzstādīšana un elektroinstalācijas sakārtošana. Pēc renovācijas sociālās aprūpes centrs izveidos Dienas centru, kas ļaus nodrošināt arī īslaicīgus pakalpojumus senioru aprūpē, piemēram, ļaujot klientam uzturēties SAC tikai dienas laikā, vakarā atgriežoties mājās, savukārt aprūpējamā tuviniekiem ļaujot turpināt darba gaitas vai nokārtot kādas citas tiem nepieciešamās lietas, nododot tuvinieku īslaicīgā Dienas centra aprūpē. Dienas centrā paredzēta arī iespēja sniegt fizioterapeita pakalpojumus, hidromasāžu u.tml.

Līgums par remontdarbiem noslēgts ar SIA „Erbauer group” un plānots, ka darbi noritēs līdz gada beigām.

Renovācijas ietvaros tiek plānota arī lielāka pacēlāja uzstādīšana, kurā, atšķirībā no pašreizējā, varēs pārvadāt arī gulošos klientus.

Projekts „Uzlabojumi sociālās aprūpes pakalpojumiem mazaizsargātajām iedzīvotāju grupām: aprūpe tuvāk mājām” Nr. ENI-LLB-1-031 ar saīsināto nosaukumu „Care Closer 2 Home” (Aprūpe tuvāk mājām) tiek realizēts Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros. Tā kopējais budžets ir 369 959,60 eiro, no kura 90 procentus jeb 332 960,94 eiro finansē Eiropas Savienība.

Šī publikācijas ir tapusi ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šīs publikācijas saturu pilnībā ir atbildīga Pļaviņu novada dome un tas nevar tikt izmantots, lai atspoguļotu Eiropas Savienības uzskatus.