Jaunjelgava Kultūra
koristi

27. maijā visas dienas garumā Jaunjelgavas apvienību  caurvija “Vasarsvētku dziesmas ceļš” – Aizkraukles novada svētku un XXVII Vispārējo latviešu dziesmu un XVII deju svētku ieskaņas koncerti pagastos un noslēguma lielkoncerts Jaunjelgavas kultūras centrā.

Šoreiz Aizkraukles novada svētkus svinam vairākās nedēļas nogalēs – katrā apvienībā kāda amatiermākslas nozare izdzied vai izdejo šī gada Dziesmu un deju svētku repertuāru, ienesot svētku gaisotni katrā pagastā un pilsētā.

“Taisnākais un skaistākais ceļš uz Rīgu ved caur skaisto un saposto Jaunjelgavu. Tā nu es, no Sēlijas braucot, esmu sasniedzis Sēlijas tālāko punktu! Jā, raugi, sākums vai beigas, tas atkarīgs no kuras puses sāk skaitīt,” tā koncerta ievadā vēstīja Eduards Kaļķis, lielkoncerta koordinators un vadītājs.

Dziesmu svētku tradīcijai šogad aprit 150 gadu. Toreiz, pirms pusotra gadsimta, Rīgā pulcējās vien nedaudz vairāk par tūkstoš dziedātājiem. “Es redzu, nāk vīri pelēkos vadmalas svārkos, ir 1873. gads, dimd Rīga, un pirmie dziedāšanas svētki ir sākušies,” tā skan Raimonda Paula dziesmas “Manai dzimtenei” ievadvārdi. Un tiešām – vīri un sievas no trijiem koriem un sešiem vokālajiem ansambļiem dienas gaitā ir pieskandinājuši visus Jaunjelgavas apvienības pagastus un vakarā pulcējušies uz Jaunjelgavas kultūras centra skatuves, lai izdziedātu skaistākās latviešu dziesmas.

Jaunjelgavā visus sagaidīja ar karstu, kultūras centra pagalmiņā uz ugunskura vārītu zupu. Te sirsnīgi sveica Klintaines pagasta vokālo ansambli “Dzirnas” un vadītāju Sigitu Vilkaplāteri, Sunākstes pagasta sieviešu vokālo ansambli “Mežaroze” un vadītāju Sandru Spruču, Vietalvas pagasta sieviešu vokālo ansambli “Zīle” un vadītāju Sandru Paļčevsku, Mazzalves vokālo ansambli un vadītāju Mariku Cielavu, Skrīveru kultūras centra vokālo ansambli “Ferrovia” un vadītāju Feriju Milleru, Seces kultūras nama jaukto kori “Vīgante”, Pļaviņu kultūras centra sieviešu kori “Loreleja” un Jaunjelgavas kultūras centra vokālo ansambli un viņu diriģenti un vadītāju Diānu Austru Salmiņu, kā arī Daudzeses pagasta sieviešu kori “Daudzeva” un diriģentu Raimondu Gulbi.

Koncerta izskaņā jaunjelgavieši, simboliski pasniedzot dejas simbolu – pastaliņas, Aizkraukles novada svētku stafeti nodeva Aizkrauklei, kur 3. jūnijā notiks svētku gājiens un deju lielkoncerts. Koncertu noslēdza Aizkraukles novada kopkora un apvienotā vokālā ansambļa emocionāli un spēcīgi dziedātā “Vecā sēļa ceļa dziesma”.

Simbolisks svētku gājiens devās uz Daugavmalu, lai likteņupē palaistu svecēm un ceriņziediem rotātu dziesmas plostu, kas dziesmas skanējumu tālāk nesīs uz Rīgu.

Vakara izskaņā ikviens bija laipni gaidīts uz balli ar grupu “Lustīgais blumīzers”.

Novada svētki sākas Jaunjelgavā