Aizkraukle Mazzalves pagasts Kultūra
Ziemassvētku vecītis

1. decembrī svētku egle tika iedegta Aizkraukles centrālajā laukumā, bet 3. decembrī ‒ Mazzalves pagastā.

Aizkrauklē svētku egle šogad tērpusies jaunās rotās, un svinīgajā egles iedegšanas pasākumā piedalījās arī Ziemassvētku vecītis, kurš pats spēlēja ģitāru un dziedāja. Svētku pasākuma laikā daudzi Aizkraukles brīvprātīgie jaunieši klātesošos cienāja ar saldumiem un karstu dzērienu.

Lielās egles iedegšana Aizkrauklē

Daudzi priecājās par ziemas un pirmās Adventes skaisto dāvanu ‒ balto sniegu, kas šogad bagātīgi klāj zemi un kokus, īpaši bērni, kuri aizrautīgi slidinājās pa sastumto sniega kalnu nogāzēm.

Sagaidot pirmo Adventi, ķekatnieki Mazzalves pagastā izstaigāja Ērberģi, nesot svētību un aizdzenot visu slikto un neveiksmīgo. Ķekatās bija aicināts jebkurš, un tajās piedalījās arī amatierteātra “Tradare” dalībnieki. Lustīgās ķekatnieku rotaļas, brīvā stila deju kopas "Mozaīka" raganiņu maģiskā deja un labās domas palīdzēja iedegties pagasta centrālajai eglītei. Noslēgumā pasākuma dalībnieki tika cienāti ar piparkūkām un karstu dzērienu.

“Daudz kur tiek svinēti helovīni, bet mēs gribam atjaunot seno latviešu tradīciju, kad, gaidot Ziemassvētkus, tiek iets ķekatās, lai kliedētu tumšo laiku, nestu veiksmi un kopīgā masku gājienā Ziemassvētku gaidīšanas prieku dāvātu visā Ērberģē,” saka Mazzalves saieta nama vadītāja Žanna Miezīte

Eglītes iedegšana Mazzalvē