Jaunjelgava Sērenes pagasts Kultūra
eglītes Jaunjelgavā

Decembrī, gatavojoties Ziemassvētkiem, īpaši tiek gaidīta cēlās svētku rotas – eglītes –iedegšana. 1. decembrī lieli un mazi pie svētku egles pulcējās Jaunjelgavā, savukārt sērenieši svētku pasākumu apmeklēja svētdien, pirmajā Adventē.

Šogad ziema mūs īpaši lutina ar savu baltumu un greznumu, tāpēc egles iedegšanas pasākums Jaunjelgavā izvērtās īpaši sirsnīgs un gaišs. Bērni kopā ar vecākiem tika aicināti tērpties maskās un piedalīties masku modes skatē. Patīkami pārsteidza cilvēku atsaucība ‒ maskās bija tērpušies vairāk nekā 30 dalībnieku, bet kopējais pasākuma apmeklētāju skaits sasniedza teju 150. Ciemos bija ieradies Ziemassvētku vecītis un baltais sniega cilvēciņš Booba.

Tika iedegta svētku eglīte un citi rotājumi, uz ugunskura cepti baltie zefīri, bērni saņēma Jaunjelgavas uzņēmēju sarūpētās saldumu paciņas. Par to uzņēmējiem no sirds paldies! Kultūras centra telpās bērni varēja uzrakstīt vēstulīti Ziemassvētku pastā. Vecāki tikmēr apmeklēja svētku tirdziņu, kurā varēja iegādāties dažādus mājražotāju labumus.

Egles iedegšana Jaunjelgavā

Sērenē pirmo Adventi sagaidīja latviskās noskaņās, ikvienu aicinot uz pasākumu iet budēļos, tērpjoties tradicionālajās maskās. Mūzikas pavadījumā kopā ar Skrīveru kultūras centra folkloras kopu “Dimti” pasākuma dalībnieki devās jautrās rotaļās.

Svētku mēs radām paši! Lai baltas domas un balti darbi!

Egles iedegšana Sērenē