Kultūra Sabiedrība
koncerts Pēterim Barisonam

Aprīlis ir mūsu novadnieka komponista Pētera Barisona 120. dzimšanas dienas mēnesis. Atzīmējot viņa jubileju, visa mēneša garumā norisinās komponistam veltīti pasākumi. Aprīļa sākumā jau aizvadīts P. Barisona Aizkraukles Mūzikas skolas organizētais konkurss mūzikas literatūrā un solfedžo.

11. aprīlī P. Barisona Aizkraukles Mūzikas skolas zālē izskanēja koncerts, kurā piedalījās skolas audzēkņi un absolventi.

“Sākotnēji bija iecerēts, ka visi dalībnieki sagatavos kādu no Pētera Barisona skaņdarbiem. Bet, izpētot nošu partitūras, nācās secināt, ka mūzikas skolas audzēkņiem tie ir pārāk sarežģīti, pat fiziski grūti izspēlējami skaņdarbi. Tāpēc koncertā skanēja arī citu latviešu autoru mūzika, dažādojot programmu. Lai kuplinātu jubilejas koncertu ar profesionālāku skanējumu, uzaicinājām arī astoņus skolas absolventus, bet skolas pedagogu ansamblis bija sagatavojis trīs latviešu komponistu skaņdarbus. Koncertu vadīja mūsu skolas tradicionālo instrumentu ansambļa pedagogs Ilmārs Pumpurs. Visiem kopā izdevās emocionāli skaists koncerts,” atzīst skolas direktore Daina Laganovska.

Aicinām apmeklēt arī citus novadniekam veltītos pasākumus:

Koncerts