Aizkraukle Sabiedrība Vide
Aizkrukles pilskalns

Ēku saglabāšanas un energotaupības birojs projektā “Energoefektivitātes telts” maijā vairākās Latvijas pilsētās notiek telšu dienas, kurās iespējams uzzināt par daudzdzīvokļu ēku atjaunošanu būtību. Energoefektivitātes telti 31. maijā no pulksten 9.00 līdz 14.00 varēs apmeklēt arī Aizkrauklē.

Esošā energokrīze demonstrēja Latvijas sabiedrības atkarību no lētajiem energoresursiem. Turpinoties pasaules notikumiem, līdz šim esošā virzība nav bijusi ilgtspējīga un visas negatīvas sekas – augstie apkures rēķini un nekomfortabla iekštelpas vide – tiešā veidā ietekmē iedzīvotājus. Energoefektivitāte ir risinājums šo problēmu pārvarēšanai, kurā daudzdzīvokļu ēku īpašniekiem ir galvenā loma, lai esošo situāciju mainītu.

Iedzīvotāju informētības paaugstināšanai ēku atjaunošanas jautājumos Ēku saglabāšanas un energotaupības birojs ar Sabiedrības Integrācijas fonda atbalstu no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem īsteno projektu “Energoefektivitātes telts”. Projekta galvenais mērķis ir pastāstīt katram ieinteresētam par to, kāpēc un kā labāk būtu renovēt daudzdzīvokļu ēkas.

Lai ikvienam palīdzētu saprast daudzdzīvokļu ēku atjaunošanu būtību un galvenos aspektus – nepieciešamos dokumentus, finansēšanas iespējas un lēmumu pieņemšanas procesus, telšu dienas 31. maijā notiks arī Aizkrauklē – no pulksten 9.00 līdz 14.00 energoefektivitātes telti ikviens varēs apmeklēt pilsētas centrālajā laukumā. Uz iedzīvotāju jautājumiem pasākumā atbildēs arī SIA “Lauma A” darbinieki.

“Energoefektivitātes telts” norises pasākumu Aizkrauklē finansiāli atbalsta no projekta Nr.656649 “Apvārsnis 2020 Europa” līdzekļiem.