Tūrisms
balttour plakāts

No 3. līdz 5. februārim pēc divu gadu pārtraukuma Ķīpsalas izstāžu hallē norisināsies starptautiskā tūrisma izstāde – gadatirgus “Balttour 2023”. Tajā piedalīsies arī Aizkraukles novada Tūrisma nodaļa, plašākai sabiedrībai atklājot novada plašo tūrisma piedāvājuma klāstu.

Gatavošanās ilgi gaidītajam tūrisma nozares gada notikumam notika visa aizvadītā gada garumā, un viens no pirmajiem darbiem bija laicīgi rezervēt izdevīgu vietu izstāžu hallē. Šāda rīcība ir ļāvusi ieekonomēt  ievērojamus pašvaldības līdzekļus – 80 procentu no dalības maksas segs Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra.

Gada laikā apkopota visa Aizkraukles novada apjomīgā tūrisma informācija, sagatavots jauns, daudzfunkcionāls informatīvais stends – to varēs izmantot ne tikai šāda veida tūrisma izstādēs, bet arī prezentācijās un kā foto sienu dažādos novada pasākumos un svinībās. Nepieciešamības gadījumā stendam var pasūtīt citu informāciju saturošu vizuālo daļu, uzvelkot to uz šī paša stenda rāmja, tādējādi nodrošinot tā lietošanas ilgtspēju.

Novada tūrisma speciālisti uz Rīgu vedīs informatīvos materiālus par mūsu apkārtnē pieejamo ēdināšanas un naktsmītņu piedāvājumu, kā arī tūrisma apskates objektiem. Izstādes apmeklētājiem stendā būs pieejams degustāciju galds, kur novada pārtikas ražotāji nobaudīšanai būs sagādājuši nelielas pašu ražotas uzkodas, kuras piemērotas izstādes apstākļiem, piemēram, pīrādziņus un konfektes. Arī Aizkraukles novada gastrotūrisma pārstāvji pieaicināti piedalīties izstādes preses konferencē 24. janvārī, kas liecina par novadā ražotās produkcijas augsto kvalitāti.

Visas izstādes norises dienas Aizkraukles novada stendā darbosies arī viktorīna – “laimes rats”, kur varēs gan “uzgriezt” interesantus jautājumus par novada apvienībām un tūrisma objektiem tajās, gan arī laimēt tūrisma nodaļas un uzņēmēju sarūpētās balvas.

Tūrisma nodaļas vadītāja Anita Šmite aicina novada tūrisma pakalpojumu sniedzējus nogādāt uzņēmuma informatīvos materiālus (bukletus, vizītkartes u.c.) tuvākajā tūrisma informācijas punktā, lai ikviena sadarbībā ieinteresētā partnera informāciju tūrisma speciālisti varētu piedāvāt izstādes “Balttour 2023” apmeklētājiem, tādējādi atbalstot novada tūrisma nozares uzņēmējus.