Koknese Uzņēmējdarbība
uzņēmēji vēro prezentāciju

Aizvadīta kārtējā novada uzņēmēju tikšanās, kura šoreiz, 22. martā, viesmīlīgā gaisotnē noritēja Kokneses tūrisma informācijas centrā (TIC).

Kopš jaunā Aizkraukles novada izveidošanas Uzņēmējdarbības atbalsta centrs ik mēnesi rīko novada uzņēmēju tikšanos, kas katru reizi notiek citā novada vietā.

Ap 30 Aizkraukles novada uzņēmēju, viesojoties mājīgajās TIC telpās, iepazinās ar daudzveidīgajiem tūrisma piedāvājumiem, kā arī laipni tika sagaidīti uzņēmumā “Dunense”, kas nodarbojas ar dabīgās ādas aksesuāru ražošanu. “Dunense” īpašniece Inese Kāpiņa uzsvēra, ka tūristi atzinīgi novērtē iespēju vienā ēkā apskatīt gan Kokneses tūrisma informācijas centru, gan baudīt izzinošu ekskursiju uzņēmumā.

Kokneses apvienības pārvaldes vadītāja Agrita Vagoliņa aicināja uzņēmējus kaldināt jaunas ieceres un attīstīt projektus, kas sekmētu arī visa novada turpmāko attīstību.

Aizkraukles novada Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Arvis Upīts pastāstīja par jauno mobilo lietotni “Aizkraukles novads” un atzina, ka jauno aplikāciju jau teicami novērtējuši arī uzņēmējdarbības pārstāvji. 

Koknese ir vieta, kur arvien straujāk attīstās uzņēmējdarbība – rodas jauni uzņēmumi, kas veiksmīgi piedalās projektu konkursos un iegūst finansējumu biznesa ideju realizēšanai. Jau pusotru gadu koknesiešu uzņēmums SIA “Dainiko” nodarbojas ar mēbeļu  ražošanu. Īstenojot Leader projektu, iegādātas jaunas iekārtas uzņēmuma attīstībai. Tikšanās reizē uzņēmuma pārstāvji Dainis un Niklāvs Vingri sagatavotajā prezentācijā iepazīstināja ar produkciju: daudzpusīgām un funkcionālām bērnu attīstībai domātām  mēbelēm un rotaļlietām, kas jau tiek izplatītas vairāk nekā desmit valstīs.

Biedrības “Aizkraukles rajona partnerība” projektu vadītāja Ilvija Ašmane informēja par  nākamā plānošanas perioda (2023-2027) finansējuma iespējām Aizkraukles rajona partnerībā un iepazīstināja ar prezentāciju “Uzņēmēju vajadzību apzināšana”. Biedrība uzsākusi darbu pie vietējās teritorijas attīstības stratēģijas izstrādes 2023. – 2027. gadam. Balstoties uz šo stratēģiju, būs iespēja saņemt finansējumu dzīves kvalitātes pilnveidošanai un uzņēmējdarbības attīstībai. Lai apzinātu esošo situāciju, uzņēmēji tika aicināti aizpildīt anketu, kas būtu jāuzlabo tuvāko piecu gadu laikā, lai dzīves vide un sabiedriskais sektors uzlabotos, norādot, vai ir kāds projekts vai projekta ideja, ko noteikti vajadzētu realizēt.

“Uzņēmējdarbības atbalsta centra rīkotās tikšanās ir lieliska iespēja uzņēmējiem savstarpēji iepazīties, iegūt jaunus kontaktus, uzzināt aktuālo informāciju un dalīties pieredzē,” teic Aizkraukles novada Tūrisma nodaļas vadītāja Anita Šmite.

Nākamā Aizkraukles novada uzņēmēju tikšanās plānota 19. aprīlī pulksten 18 picērijā “Lokals” Gaismas ielā 4 Aizkrauklē.

Uzņēmēju tikšanās Kokneses tūrisma informācijas centrā